SKN Meliorantów imienia profesora Stanisława Baca nad Wartą

Ciekawe budowle hydrotechniczne i zbiorniki wodne były celem czerwcowego wyjazdu naukowo-poznawczego Studenckiego Koła Naukowego Meliorantów im. prof. Stanisława Baca do Uniejowa

Studenci gościli w Geotermii Uniejów, która jest pierwszą w Polsce ciepłownią, wykorzystującą wyłącznie odnawialne źródła energii – wody geotermalne i biomasę. Zachęceni uzdrawiającymi właściwościami wody termalnej wydobywanej z głębokości ponad 2000 m, studenci chętnie skorzystali z kąpielisk oraz wody pitnej. Sanus per aquam, czyli zdrowie przez wodę. Studentów zachwycił jeden z kolejnych punktów podróży, czyli osadnik Gajówka. Jest to sztuczny zbiornik wodny, powstały w miejscu dawnego wyrobiska Kopalni Węgla Brunatnego Adamów. Uczestnicy wyjazdu mieli również okazję zobaczyć największy wielkopolski zbiornik zaporowy Jeziorsko oraz elektrownię. Zapoznali się również ze zbiornikiem Szałe i Przykona. Nie zabrakło także zwiedzania atrakcji Uniejowa, takich jak: zamek arcybiskupów gnieźnieńskich, park zamkowy, aleję grabową oraz uroczysko zieleń.

Takie wyjazdy edukacyjne są wspaniałym ukazaniem książkowej wiedzy w makroskopowej skali.

skn_meliorantow_2.jpg

24.06.2016