Spotkanie z DHI Polska

Jak sami piszą: „Firma DHI to eksperci, do których warto się zwrócić, gdy stoisz przed trudnym wyzwaniem dotyczącym gospodarki wodnej. Bez względu na to, czy chodzi o rzekę, ocean, linię brzegową, wodę miejską czy wykorzystywaną w przemyśle. Możemy Ci pomóc!”

8 marca 2018 roku na Naszym Wydziale odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy DHI Polska - twórcy oprogramowania MIKE, którego organizatorem było SKN Hydrologów i Hydrotechników.

Na zaproszenie Dziekana wydziału prof. dr hab. inż. Bernarda Kontnego., przedstawiciel firmy, Pan Daniel Kieżun zapoznał studentów z programami, które realizują zadania z zakresu szeroko pojętego modelowania w gospodarce wodnej.

Sala wykładowa, w ławkach studenci

Przedstawiona została również treść porozumienia o współpracy pomiędzy Uczelnią, a DHI Polska, która ma na celu ułatwienie dostępu do specjalistycznych programów dla potrzeb pisania prac inżynierskich, magisterskich, doktorskich i naukowych. Ponadto padły zapewnienia o możliwości uczestnictwa najlepszych studentów Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji w płatnych stażach i praktykach studenckich. Studenci zostali zaproszeni do udziału w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę dyplomową, wykorzystującą możliwości aplikacyjne programów MIKE.

W spotkaniu wzięło udział ponad 120 osób, co świadczy o dużym zainteresowaniu studentów możliwościami wykorzystania oprogramowania MIKE w przyszłej pracy zawodowej.

09.03.2018