Staż naukowy w ramach programu Erasmus+

W okresie 1.08-31.10 bieżącego roku studenci IV roku Inżynierii Bezpieczeństwa: Ewa Nowińska, Sandra Rutowicz oraz Jarosław Jazienicki, których promotorem prac inżynierskie jest dr inż. Paweł Lochyński, uczestniczyli w stażu naukowym w UNESCO Labolatory of Environmental Electrochemistry na Uniwersytecie Karola w Pradze.

Stażyści przez trzy miesiące realizowali badania z zakresu chemii analitycznej, dotyczące wykrywalności i oznaczalności substancji niebezpiecznych występujących w środowisku, wykorzystując do tego celu różne techniki woltamperometryczne. Prace badawcze wykonane przez studentów uhonorowane zostały certyfikatem ukończenia stażu w dziedzinie chemii analitycznej.

staz_w_pradze_2.jpg

Badania prowadzone były pod okiem wysoce wykwalifikowanej kadry, a cały wyjazd odbył się w ramach programu Erasmus+. Szczególne podziękowania kierujemy do prof. Jiříego Barka, jak i całego zespołu Katedry Chemii Analitycznej Uniwersytetu Karola, za bardzo miłe przyjęcie i profesjonalne przeprowadzenie naszych studentów przez wszystkie zagadnienia dotyczące badań.

04.11.2015