Studenci budownictwa w Malczycach

Przedstawiono będące w końcowej fazie budowy konstrukcje jazu klapowego z jego elementami i umocnieniami, elektrowni wodnej, śluzy i jej awanportów oraz dwóch przepławek dla ryb, a także ze sposobami ich posadowienia na ekspansywnych iłach trzeciorzędowych. Szczegółowe omówienia problemów występujących w czasie budowy przedstawiane były przez kierującego z ramienia Instytutu Budownictwa wieloletnim kontrolnym nadzorem naukowo badawczym nad budową tego stopnia dr hab. inż. Krzysztofa Parylaka i Kierownika Nadzoru Wodnego w Brzegu Dolnym mgr Pawła Łazika.

26.05.2016