Aktualności

Studenci gospodarki przestrzennej wyróżnieni w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju

Wpis może zawierać nieaktualne dane.
15 marca 2018 r. studenci gospodarki przestrzennej wzięli udział w warsztatach pt. „Zintegrowane planowanie polityki rozwoju w Polsce” zorganizowanych przez Departament Strategii Rozwoju Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju

W trakcie spotkania przedstawili również projekty realizowane w ramach ćwiczeń z przedmiotu Fundusze unijne, które zostały wyróżnione przez MIR. W ramach realizacji ćwiczeń z przedmiotu fundusze unijne, studenci kierunku gospodarka przestrzenna brali udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przez Katedrę Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Departament Strategii Rozwoju Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

studenci_gp_w_ministerstwie_01.jpg

Pierwszym etapem projektu była realizacja prac studenckich w semestrze zimowym roku akad. 2017/2018. Projekt rozpoczął się od wizyty przedstawiciela MIR na naszej uczelni w październiku 2017 r. W trakcie tej wizyty przedstawione zostały zadania realizowane przez ministerstwo w zakresie zarządzania polityką spójności oraz koordynacji inwestowania funduszy unijnych w kraju, a także zakres zadania do zrealizowania przez studentów. Zadaniem studentów było zaproponowanie projektu możliwego do realizacji przez ministerstwo oraz przygotowanie dokumentacji do procedury aplikacyjnej. W grudniu 2017 r. odbyła się ponowna wizyta przedstawiciela ministerstwa, w trakcie której studenci prezentowali swoje projekty, z których najlepsze zostały nagrodzone przez MIR.

studenci_gp_w_ministerstwie_02.jpg

W ramach drugiego etapu projektu autorzy zwycięskich prac wzięli udział w dniu 15 marca 2018 r. w warsztatach pt. „Zintegrowane planowanie polityki rozwoju w Polsce”. W trakcie wizyty pracownicy ministerstwa przedstawili: zadania Departamentu Strategii Rozwoju w strukturze Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, założenia wdrażanego obecnie nowego modelu prowadzenia polityki rozwoju w Polsce bazującego na zintegrowanych dokumentach oraz wykorzystanie programu badawczego ESPON w europejskiej polityce rozwoju. Studenci wzięli także udział w ćwiczeniach warsztatowych z zakresu zintegrowanego planowania rozwoju w praktyce, a następnie zaprezentowali projekty zrealizowane w ramach przedmiotu fundusze unijne. Autorzy wszystkich nagrodzonych projektów otrzymali listy gratulacyjne poświadczające wyróżnienie ich prac przez Departament Strategii Rozwoju Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

studenci_gp_w_ministerstwie_03.jpg

Wyróżnione projekty studentów:

  • „Eko-transport – ekologiczny i funkcjonalny transport w średnich miastach” – lider projektu: Magdalena Szczepaniak
  • „Eko-zasięg” – lider projektu: Agnieszka Fabianowicz
  • „Platforma zwiększająca partycypację społeczeństwa w projekty rządowe oraz umożliwiająca dostęp do e-administracji” – lider projektu: Tomasz Stuła

studenci_gp_w_ministerstwie_04.jpg

Organizatorami i koordynatorami projektu edukacyjnego byli: mgr inż. Marta Bochenkiewicz (MIR) oraz dr inż. Jan Kazak (UPWr).

Powrót
16.03.2018
Głos Uczelni