Studenci na targach Wasser Berlin International 2017

29 marca 2017 r. studenci Inżynierii i Gospodarki Wodnej oraz SKN Hydrologów i Hydrotechników wraz z opiekunami – dr inż. Justyną Hachoł, mgr inż. Maciejem Gruszczyńskim oraz mgr inż. Michałem Śpitalniakiem, odwiedzili międzynarodowe targi branżowe Wasser Berlin International

Targi te każdego roku przyciągają odwiedzających sympozjami i wystawami związanymi z szeroko pojętą gospodarką wodną. Studenci mogli tam poznać innowacyjne rozwiązania m.in. w dziedzinie wykorzystania wód deszczowych i morskich, hydrotransportu, technik pomiarów, wykorzystania energii geotermicznej, bezpieczeństwa i przeciwdziałania powodziom, a także zobaczyć i porozmawiać z producentami armatury, pomp oraz wszelkiego osprzętu stosowanego w gospodarce wodnej.

Głównym celem wyjazdu było uczestnictwo w sympozjum FLOOD MANAGEMENT (zarządzanie powodzią), podczas którego specjaliści z Niemiec i Holandii przedstawili nowatorskie rozwiązania, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa powodziowego w miastach. Wystąpienia dotyczyły m.in. tworzenia tzw. „WaterSquares”, czyli przestrzeni miejskich z boiskami, czy skate parkami, które w okresie intensywnych opadów mogą zatrzymywać część wody, a także możliwości tworzenia wałów, których wnętrze mogłoby zostać zagospodarowane jako magazyny lub parkingi.

31.03.2017