Studenci na terenie budowy zbiornika Racibórz Dolny

10 maja 2018 roku studenci Inżynierii i Gospodarki Wodnej wraz z opiekunką dr inż. Justyną Hachoł w ramach przedmiotu Zarządzanie Kryzysowe odwiedzili teren budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. Przedsięwzięcie to jest realizowane w ramach Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Rzeki Odry

Studenci wzięli udział w wykładzie, w czasie którego przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie przedstawili zakres inwestycji oraz jej znaczenie w zapewnieniu ochrony przeciwpowodziowej ponad 1,3 mln mieszkańców województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Po przeprowadzonym wstępie teoretycznym oraz szkoleniu BHP, studenci udali się na plac budowy, gdzie mogli obserwować stopień zaawansowania prac przy budowie zbiornika, będącej jedną z bardziej kluczowych inwestycji naszego kraju z zakresu gospodarki wodnej.

Następnie studenci mieli okazję zobaczyć nowo powstałą wieś Nieboczową, która została w całości przeniesiona z terenu obecnej budowy zbiornika Racibórz Dolny.