Studenci odwiedzają uczelnie w Odessie

Studenckie Koło Naukowe Meliorantów im. prof. Stanisława Baca zorganizowało w dniach 23-28 kwietnia 2013 r. wyjazd naukowo-poznawczy do Odessy na Ukrainie.

Studenckie Koło Naukowe Meliorantów im. prof. Stanisława Baca zorganizowało w dniach 23-28 kwietnia 2013 r. wyjazd naukowo-poznawczy do Odessy na Ukrainie, aby poznać zasady funkcjonowania dwóch wyższych uczelni oraz nawiązać kontakt z Odeskim Uniwersytetem Rolniczym i Odeskim Uniwersytetem Morskim.

W Odeskim Uniwersytecie Rolniczym wrocławskich meliorantów osobiście przywitał dziekan, prof. Walerij Czuczuj, który również oprowadził gości po budynku Wydziału Inżynierii i Technologii. Studenci zwiedzili laboratoria i sale dydaktyczne. Wydział ten jest czołowym naukowo-metodycznym centrum szkolenia z wysoko wykwalifikowanym personelem w różnych gałęziach produkcji rolniczej w południowo-zachodniej części Morza Czarnego.

Natomiast Odeski Uniwersytet Morski jest to prestiżowa uczelnia, której dziekanem jest prof. Witalij Wasylowicz. Uniwersytet wyróżnia się najstarszą morską tradycją oraz szerokim zakresem dyscyplin morskich, które mają na celu podkreślenie i zaznaczenie wyjątkowości uczelni na arenie międzynarodowej.

29.04.2013