Studenci wydziału na Targach STONE i GLASS

Studenci architektury krajobrazu, budownictwa i inżynierii środowiska zwiedzali 15 listopada 2018 r. Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2018 oraz Targi Branży Szklarskiej GLASS zorganizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

Studenci wysłuchali wykładu Raffaello Galiotto pt. „MARMO 4.0. Eksperymenty w kamieniu naturalnym” dotyczącego projektowaniu w kamieniu. Mieli także możliwość obserwowania pracy czterech ubiegłorocznych finalistów Mistrzostw Polski w ręcznej obróbce kamienia, zgłębiając tajniki tego rzemiosła. Uczestniczyli także w warsztatach malowania na szkle. Sporym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac Lubosza Karwata, który tworzy wykonane z naturalnego kamienia mozaiki dekoracyjne. Studenci chętnie brali udział w warsztatach układania mozaiki, gdzie wykonywali prace z wykorzystaniem różnych tworzyw, głównie kamieni naturalnych i szkła. Oczywiście, nie mogło zabraknąć tradycyjnych poznańskich rogali świętomarcińskich.

Wizytę studentów naszego Wydziału na targach STONE i GLASS, dzięki uprzejmości i współpracy Międzynarodowych Targów Poznańskich i Związku Pracodawców Branży Kamieniarskiej, zorganizowali dr hab. inż. Bartosz Jawecki i dr inż. Katarzyna Tokarczyk-Dorociak z Instytutu Architektury Krajobrazu.

stone_i_glass_02.jpg

stone_i_glass_03.jpg