Studenci z SKN Hydrologów i Hydrotechników na Międzynarodowym Kongresie ENVICON Environment 2017 w Poznaniu

16-17 października 2017 r. w Poznaniu odbyła się XXI edycja Międzynarodowego Kongresu ENVICON Environment

Dzięki zaproszeniu otrzymanemu od organizatora Kongresu, uczestniczyli w nim studenci SKN Hydrologów i Hydrotechników – Jeremi Baran i Marcin Janeczek wraz z dr inż. Justyną Hachoł. Kongres ENVICON Environment, odbywający się w ramach targów POL-ECO-SYSTEM, jest jednym z największych w Polsce wydarzeń dotyczących ochrony środowiska. Co roku skupia ekspertów ochrony środowiska, naukowców, a także przedstawicieli rządu i samorządów oraz wszelkiego rodzaju firm związanych z gospodarką wodną, odnawialnymi źródłami energii, gospodarką wodno-ściekową, a także gospodarką odpadami.

skn_hih_1.jpg

Studenci uczestniczyli w uroczystej sesji inauguracyjnej, na której dyskutowano na temat najważniejszych globalnych problemów gospodarki i środowiska, a także kierunków rozwoju ochrony środowiska w UE. Studenci wzięli również udział m.in. w panelu dyskusyjnym, dotyczącym kwestii gospodarki wodnej w kontekście nowego Prawa Wodnego, a także w panelu dotyczącym rozwoju miast w Polsce i Europie zgodnego z zasadą zrównoważonego rozwoju. Poza udziałem w obradach, studenci odwiedzili targi POL-ECO-SYSTEM, na których każdego roku przedsiębiorcy prezentują najnowsze dokonania i technologie związane z ochroną środowiska.

skn_hih_2.jpg

Pomimo tego, że targi skupiały się raczej na gospodarce odpadami naszym studentom udało się odbyć mnóstwo ciekawych rozmów na wielu stanowiskach wystawców, a także zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinach retencji, oczyszczania wód a także systemów i sprzętu wykorzystywanego przez IMGW czy przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne.

18.10.2017