Studentki architektury krajobrazu wygrały konkurs na koncepcję zagospodarowania Rynku w Środzie Śląskiej

Podczas „Biennalle architektury krajobrazu”, które zorganizowano 18 maja w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Akademii Rolniczej we Wrocławiu, ogłoszono wyniki konkursu na zagospodarowanie Rynku w Środzie Śląskiej

Spośród 17 nadesłanych prac równorzędne nagrody (po 4 tys. zł) zdobyły dwa zespoły: Anna Janusz, Emilia Jędrzejczyk, Dorota Kamińska i Anna Karpińska oraz Monika Pec i Aleksandra Danielak. Wyróżnienie (2 tys. zł) przypadło grupie w składzie: Dorota Trawińska, Grażyna Wrzesińska, Aneta Wojtyla i Magdalena Mackiewicz. Wszystkie nagrodzone osoby to studentki architektury krajobrazu na wrocławskiej Akademii Rolniczej.

Konkurs został ogłoszony wczesną wiosną przez władze Środy Śląskiej. W jury zasiedli m.in. prof. Alojzy Gryt z wrocławskiej ASP, konserwator wojewódzki Andrzej Kubik oraz przedstawiciel władz Środy Śląskiej. Podczas „Bienalle architektury krajobrazu” ogłoszono też nowy konkurs „Serce Miasta”, przedstawiono prezentacje multimedialne nagrodzonych prac oraz przeprowadzono dyskusję panelową z udziałem przedstawicieli władz samorządowych i uczelni.

18.05.2006