Tomasz Pałamarz medalistą w Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym

W organizowanych raz do roku najważniejszych krajowych zawodach w strzelectwie sportowym – Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn biorą udział najlepsi zawodnicy w Polsce i czasami gościnnie przyjeżdżają zawodnicy spoza granic Polski.

Zawody odbywały się we Wrocławiu na strzelnicy WKS-u Wrocław przy ulicy Świątnickiej 36 w dniach 25-28 czerwca. Tomasz Pałamarz, student drugiego studiów drugiego stopnia roku na kierunku budownictwo, odniósł sukces, zdobywając brązowy medal.

Są to jedne z najtrudniejszych zawodów do wygrania ponieważ rywalizacja wśród mężczyzn w konkurencjach pistoletowych jest bardzo duża. Każde mistrzostwa mają swoje prawa, gdyż walczy się o tytuł, stypendia i prestiż.

Młody mężczyzna strzela z pistoletu sportowego

Tomasz Pałamarz opowiada o swoich wrażeniach: W ostatnich latach nie udawało mi się zdobywać indywidualnych medali na tej imprezie. W roku 2010, zdobywając złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski Mężczyzn, byłem jeszcze juniorem i wszystko przychodziło z łatwością. Myśli były inne, nie było takich oczekiwań. Im więcej człowiek wkłada w pracy w przygotowania, to sukces bardziej cieszy. Po tych zawodach muszę się zadowolić medalem brązowym, który dużo dla mnie znaczy. Przełamałem pewną barierę. W poprzednich latach, plasując się czasami poza finałową ósemką, byłem bardzo zawiedziony. Forma w tym roku zaczęła powoli powracać i jeszcze wszystko przede mną. Seniorskie medale i sukcesy cieszą znacznie bardziej. Człowiek staje się zauważany i szanowany w gronie sportowców i trenerów.

Tomasz ma duże nadzieje na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej do Rio de Janeiro. Ostatnią szansą na udział w igrzyskach będzie udany występ na początku przyszłego roku na Mistrzostwach Europy w strzelaniach pneumatycznych. 4 lata temu strzelcowi zabrakło jednego punktu, aby pojechać do Londynu. Jak mówi Tomasz: Chodzi to za mną, ale widocznie tak musiało być. Tym razem się nie dam tak łatwo.

01.07.2015