Trwają prace nad ostatecznym kształtem studiów polsko-chińskich

Od 5 do 8 maja 2015 r. w Changsha, stolicy prowincji Hunan, odbyły się kolejne rozmowy poświęcone zagadnieniom polsko-chińskich studiów II stopnia na kierunku architektura krajobrazu

Stronę polską reprezentował prof. Jerzy Sobota, pełnomocnik rektora ds podwójnego dyplomu z Hunan Agricultural University w Changsha. Ze strony chińskiej w rozmowach uczestniczyli: prof. He Jianhua – dziekan Wydziału Studiów Podyplomowych (Dean of Postgraduate College) oraz dwóch prodziekanów tego wydziału: Ms Wu Yuxiang i Mr Yang Haijun oraz z Wydziału Ogrodnictwa i Krajobrazu (College of Horticulture and Landscape), prof. Dexin Gan – prodziekan wydziału, prof. Long Yuelin – lider wydziału, dr Xiong Hui - opiekunka polskich studentów, Ms Liu Juan – sekretarz wydziału oraz pan Chen Zhili – szef sekcji Wydziału Współpracy i Wymiany Międzynarodowej. Przedmiotem spotkania było określenie zakresu ostatniego porozumienia regulującego zasady procesu dydaktycznego tych studiów, które ma być podpisane w końcu czerwca lub na początku lipca tego roku. Jednym z głównych problemów było ustalenie formy obrony pracy magisterskiej oraz protokołu z tej obrony. Porozumienie będzie zawierało także wzory dyplomów, jakie otrzymają absolwenci tych studiów. Prof. Jerzy Sobota przedstawił zmodyfikowany plan studiów uchwalony przez Radę Wydziału w kwietniu br. ujmujący m.in. wcześniej dyskutowane z HAU zmiany w realizacji przedmiotów humanistycznych.

polsko-chinskie_obrady.jpg

Kolejnego dnia odbyło się spotkanie kierownictwa i przedstawicieli Wydziału Ogrodnictwa i Krajobrazu z 10 naszymi studentami przebywającymi w Changsha juz drugi semestr. W spotkaniu oprócz wcześniej wymienionych przedstawicieli wydziału uczestniczył prof. Yin odpowiedzialny za realizację przedmiotu e-learning Drawning techniques w 4 semestrze. Dyskusja dotyczyła m.in. formy egzaminu końcowego i obrony pracy magisterskiej, formy współpracy z chińskim opiekunem pracy, sposobu realizacji przedmiotu distance learning.

polsko-chinskie_obrady2.jpg

Po spotkaniu przedstawiciele wydziału zaprosili studentów i prof. J. Sobotę na obiad przy tradycyjnym okrągłym ruchomym stole. Niektóre z serwowanych dań, jak stwierdzili polscy studenci, były wyszukane.

11.05.2015