Trzeci rocznik absolwentów wspólnych polsko-chińskich studiów

2 marca 2018 r. odbyły się egzaminy magisterskie przed wspólną komisją. Jest to trzeci rocznik absolwentów wspólnych polsko-chińskich studiów II stopnia na kierunku architektura krajobrazu, specjalność Chinese and Polish tradition in shaping of landscape

W dniach 28 lutego – 2 marca w Instytucie Architektury Krajobrazu gościła 4-osobowa delegacja z Hunan Agricultural University (HAU). W czasie pobytu delegacji na naszym Uniwersytecie odbyło się wiele oficjalnych i kilka mniej oficjalnych spotkań. Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd studialny pt. Przeobrażenia krajobrazu strefy podmiejskiej Wrocławia, podczas którego goście mogli zapoznać się ze współczesnym krajobrazem wsi podwrocławskiej, w którym pojawiają się elementy zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne. Najbardziej przyjemną częścią wyjazdu był pobyt w Akademii Kuraszków, gdzie dzięki uprzejmości menadżera obiektu mogliśmy zwiedzić akademię oraz posmakować lokalnej kuchni. Delegacja zwiedziła także perłę wrocławskiego modernizmu, którą stanowi kompleks Hali Stulecia.

Nowym absolwentom architektury krajobrazu specjalności tradycje chińskie i polskie w kształtowaniu krajobrazu bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

02.03.2018