Trzecia edycja Międzynarodowej Szkoły Letniej

15-26 lipca odbyła się kolejna edycja Międzynarodowej Szkoły Letniej dla Studentów Budownictwa – 3rd International Summer School for Building Engineering Students

Działalność Szkoły zapoczątkowali pracownicy Instytutu Budownictwa Naszej Uczelni w roku 2017. Jej współorganizatorami są University of Tras-os-Montes and Alto Douro z Portugalii oraz Latvia University of Life Sciences and Technologies.

miedzynarodowa_szkola_letnia

Tegoroczna trzecia edycja odbyła się na Łotwie pod hasłem „Sustainable Construction and Energy Efficiency”. Główne cele Szkoły obejmowały zwiększenie świadomości na temat budownictwa zrównoważonego, domów pasywnych, nowoczesnych systemów klimatyzacji budynków oraz technologii budownictwa drewnianego typu „cross timber”.

Program Szkoły był bardzo zróżnicowany. Studenci w pierwszej kolejności odwiedzili budynek Biblioteki Narodowej w Rydze, która ma jeden z najnowocześniejszych systemów chłodzenia na świecie.

miedzynarodowa_szkola_letnia

Oprócz badań w laboratorium, studenci mieli także okazję zobaczyć proces produkcji domów pasywnych przy użyciu prefabrykowanych części drewnianych.

miedzynarodowa_szkola_letnia

Kolejnym punktem Szkoły Letniej było zwiedzanie przedsiębiorstwa produkującego biogaz wykorzystywany do zasilania regionalnego browaru i okolicznych miejscowości. Uczestnicy mieli także możliwość przetestowania wirtualnej rzeczywistości, gdzie przy użyciu specjalnego sprzętu i oprogramowania można było odwiedzić wnętrza projektowanego budynku.

miedzynarodowa_szkola_letnia

Studenci dzięki uprzejmości firmy Knauf mieli możliwość zbudowania pomieszczenia z profili stalowych i aluminiowych oraz płyt gipsowo – kartonowych, następnie przeprowadzili na nim badania dotyczące mostków akustycznych za pomocą najnowocześniejszego sprzętu.

miedzynarodowa_szkola_letnia

Szkoła ma charakter cykliczny i następna edycja po raz kolejny odbędzie się na Łotwie.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń na stronie: https://www.facebook.com/International-Summer-School-for-Building-Engineering-Students-1972450656322893/

29.07.2019