Uczniowie ZSET w laboratoriach Instytutu Inżynierii Środowiska

W 2021 roku mury naszego wydziału odwiedzili uczniowie liceum i technikum z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich. 33 uczniów wraz z Panią Wicedyrektor Moniką Citow oraz nauczycielką fizyki i chemii Panią Justyną Cieślak zapoznano z ofertę dydaktyczną naszego wydziału i zapleczem naukowo-dydaktycznym.

Nie zabrakło też praktycznych zajęć i ćwiczeń, w realizację których zaangażowani byli dr hab. inż. Katarzyna Pawęska, profesor uczelni, dr inż. Magdalena Kuśnierz, mgr inż. Kamila Hamal, Elżbieta Trośniak, dr inż. Maciej Gruszczyński, dr inż. Paweł Lochyński, dr inż. Aleksandra Bawiec oraz doktoranci mgr inż. Sylwia Charazińska, mgr inż. Daria Marczak i mgr inż. Kinga Marek oraz mgr inż. Jakub Misiewicz. Uczniowie mogli dowiedzieć się więcej na temat kierunków studiów realizowanych na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, wymaganiach rekrutacyjnych, strukturze samej uczelni oraz Wydziału. Pracownicy Instytutu Inżynierii Środowiska starali się w sposób jasny i przyjazny odpowiedzieć na pytanie: Kim jest Inżynier Inżynierii Środowiska? Uzupełnieniem ciekawej dyskusji o tym czym zajmuje się inżynier były zajęcia praktyczne.

Zajęcia prowadzone przez pracowników Instytutu Inżynierii Środowiska odbywały się w dwóch grupach. Dziękujemy Pani Wicedyrektor ZSET za udostępnienie wykonanych zdjęć, a uczniom życzymy sukcesów naukowych i zapraszamy do studiowania na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr.

fotorelacja
Prezentacja Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji oraz kierunków studiów realizowanych na wydziale
Za-ca Dyrektora Instytutu Inżynierii Środowiska dr hab. inż. Katarzyna Pawęska, profesor uczelni
Prezentacja mikroskopu konfokalnego i wyników badań mikroorganizmów metodą FISH