Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże

Grupa Górażdże przygotowuje dla studentów ostatnich lat wyższych uczelni technicznych pierwszego i drugiego stopnia kierunków budownictwa i pokrewnych projekt edukacyjny pt. Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże

W marcu 2013 rozpoczęła się II edycja Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże. Celem projektu jest popularyzacja wśród studentów zagadnień związanych z wytwarzaniem nowoczesnych materiałów budowlanych. W projekcie biorą udział studenci kilkudziesięciu uczelni wyższych z Polski. Zajęcia zakończy międzyuczelniany konkurs zespołowy pt. „Beton lekki klasy LC30/33 o najniższej gęstości objętościowej” oraz konkurs indywidualny nt. ”Wiedza z technologii betonu i o Grupie Górażdże”. Każdy z uczestników projektu otrzyma certyfikat ukończenia Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże.

uni_beton.jpg

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu reprezentowany jest przez 10-osobowy zespół studentów kierunku budownictwo: Agnieszka Kapała, Aleksandra Kiljańska, Małgorzata Kurzeja, Rafał Chmiel, Paweł Huć, Marek Hudyma, Marcin Kaczmarek, Jacek Lachnik, Dawid Niwa, Łukasz Szczepański. Opiekunami zespołu są: mgr inż. Agata Włóka i dr inż. Robert Świerzko z Instytutu Budownictwa.

W dniach 24.04 – 26.04.2013 roku miał miejsce pierwszy cykl zajęć w Czeszowie. Po serii wykładów prowadzonych przez ekspertów Grupy Górażdże odbyły się zajęcia terenowe, podczas których zwiedzono ZPB Kaczmarek Zakład Prusice i Betard Prefabrykaty Budowlane w Długołęce.

Kolejne cykle zajęć odbędą się w październiku 2013 i maju 2014.

uni_beton_plakat.jpg

29.04.2013