Aktualności

VI Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo i Trwałość Budowli”

Wpis może zawierać nieaktualne dane.
13-15 maja odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo i Trwałość Budowli", której organizatorami byli Instytut Budownictwa, Uniwersytet Trás-os-Montes e Alto Douro z Portugali oraz Łotewski Uniwersytet Przyrodniczy

1

W dniach 13-15 maja na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo i Trwałość Budowli", której głównym organizatorem był Instytut Budownictwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a współorganizatorami Uniwersytet Trás-os-Montes e Alto Douro z Portugali oraz Łotewski Uniwersytet Przyrodniczy.

Poprzednie edycje konferencji koncentrowały się głównie na zagadnieniach budownictwa wodnego. Poszerzona obecnie tematyka dotyczyła szeroko rozumianych zagadnień związanych z bezpieczeństwem i trwałością obiektów budowlanych, a w szczególności ujmowała:

  • bezpieczeństwo i trwałość budowli i infrastruktury inżynierskiej,
  • bezpieczeństwo i trwałość budowli wodnych i konstrukcji ziemnych,
  • degradację i naprawy konstrukcji (materiały, metody, ocena),
  • badania i ocenę stanu technicznego konstrukcji.

Wśród uczestników Konferencji znaczną grupę stanowili zagraniczni goście z Łotwy i Słowacji.

2

Obrady plenarne były poprzedzone referatami problemowymi przedstawionymi między innymi przez dr. hab. inż. Adama Wysokowskiego, prof. UZ, Kierownika Zakładu Dróg i Mostów w Instytucie Budownictwa Uniwersytetu Zielonogórskiego, który specjalizuje się w dziedzinie zmęczenia, trwałości, utrzymania i przeglądów mostów oraz przepustów komunikacyjnych, w tym konstrukcji gruntowo-powłokowych. Od wielu lat jest także aktywny we wdrażaniu w naszym kraju nowoczesnych materiałów i technologii w budownictwie drogowo-mostowym, czego efektem jest kilkanaście ogólnie obowiązujących w praktyce drogowo-mostowej zaleceń i specyfikacji opracowanych z jego udziałem.

3

Konferencja była także okazją do zapoznania się z rozwiązaniami powszechnie stosowanymi w praktyce, które zaprezentowane zostały między innymi przez Piotra Dmowskiego - przedstawiciela firmy MC-Bauchemie. Firma ta oferuje awangardowe rozwiązania w zakresie ulepszania właściwości betonu i konserwacji budowli i jest światowym liderem w produkcji wyrobów chemii budowlanej i technik budowlanych.

4

Poza obradami plenarnymi uczestnicy konferencji wzięli udział w wycieczce technicznej statkiem po obecnie modernizowanym Wrocławskim Węźle Wodnym.

5

W ostatnim dniu Konferencji uczestnicy zwiedzali laboratoria Wydziału, gdzie miedzy innymi mieli okazję zobaczyć przejście fali powodziowej przez Wrocław na wielkogabarytowym modelu laboratoryjnym Wrocławskiego Węzła Wodnego.

6

Więcej informacji na temat konferencji na stronie: http://icosados2014.up.wroc.pl/

Powrót
16.05.2014
Głos Uczelni