Warsztaty dla studentów kierunku Inżynieria Środowiska

Kolejny raz w laboratorium instalacji sanitarnych Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji odbyły się warsztaty z równoważenia hydraulicznego instalacji grzewczych dla studentów I roku MSU oraz dla studentów 4 roku w zakresie detekcji gazów niebezpiecznych.

Studenci I roku MSU aktywnie uczestniczyli w pomiarach przepływu i spadku ciśnienia na poszczególnych odbiornikach instalacji oraz wykonywali równoważenie obiegów za pomocą zaworów równoważących i regulacyjnych.

Studenci 4 roku poznali zasady rozmieszczania detektorów gazu w celu bezpiecznej eksploatacji pomieszczeń, w których istnieje ryzyko rozszczelnienia instalacji (np. kotłownie gazowe).

Warsztaty dla studentów zostały zorganizowane przez Panią dr inż. Magdalenę Domańską z Instytutu Inżynierii Środowiska oraz inżynierów z firmy IMI Hydronic Engineering oraz GAZEX.

Dziękujemy Paniom - Natalii Aubek i Joannie Wołyniec-Jeziorskiej oraz Panu Tomaszowi Augustynowi za podzielenie się ze studentami praktyczną wiedzą techniczną.