Wizyta Pracowników UTAD w ramach programu Erasmus+

23-24 maja 2017 roku na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, w Instytucie Budownictwa gościła delegacja z Uniwersytetu Trás-os-Montes e Alto Douro UTAD w Portugalii w składzie Prof. Anabela Paiva, Prof. Isabel Bentes oraz Prof. Jorge Tiago Pinto

Głównym celem wizyty były wykłady przeprowadzone dla studentów kierunku Budownictwo, które spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Tematyka wykładów:

• Prof. Anabela Paiva – Trombe Wall and construction observatory of UTAD;
  • Prof. Isabel Bentes – Efficient use of water: greywater reuse and rainwater harvesting systems;
  • Prof. Jorge Tiago Pinto – Traditional building construction of tabique.

utad_erasmus_2.jpg

Ponadto goszczący w ramach programu Erasmus+ pracownicy UTAD zachęcali Naszych Studentów do podjęcia studiów na Ich Uniwersytecie.

utad_erasmus_3.jpg

Wizyta była także okazją do dyskusji nad rozwojem dotychczasowej współpracy z Instytutem Budownictwa, która obejmuje współorganizację cyklicznej Międzynarodowej Konferencji Trwałość i Bezpieczeństwo Budowli ICOSADOS oraz współorganizację Międzynarodowej Szkoły Letniej dla Studentów Budownictwa ISSoBES.

Goście mieli także okazję zapoznać się z wyposażeniem Laboratoriów Naszego Wydziału.