Wizyta profesora Hartmuta Eckstaedta

W ramach bezpośredniej współpracy naukowej pomiędzy Uniwersytetem w Rostocku a Wydziałem Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji w dniach 6-8 czerwca 2013 r. gościliśmy prof. Hartmuta Eckstaedta

prof_hartmut_eckstaedt.jpg

Podczas wizyty profesora na wydziale przeprowadzono analizę dotychczasowej współpracy naukowej, a w szczególności omówiono przygotowywane wystąpienie na Międzynarodowej Konferencji Naukowej Transport & Sedimentation of Solid Particles (Transport i Sedymentacji Cząstek Stałych), która odbędzie się na Uniwersytecie w Rostocku w dniach 18-20.09.2013 r. Artykuł pt. “Determination of Darcy friction factor for laminar flow of non-Newtonian fluid” jest owocem wzajemnej współpracy pomiędzy naszymi uniwersytetami.

Konferencja T&S ma charakter cykliczny, organizowana jest od 1971 roku. Jej zasadnicza tematyka związana jest z transportem i sedymentacją cząstek stałych w rurociągach i korytach otwartych. Konferencja pozwala na spotkanie i wymianę doświadczeń światowych specjalistów m.in. z hydrauliki, hydrotransportu, górnictwa oraz budownictwa wodnego. Biorą w niej udział nie tylko pracownicy placówek naukowo-badawczych, lecz również przedstawiciele firm zajmujących się tematyką transportu rurowego i rzecznego.

Prof. Hartmut Eckstaedt spotkał się z prof. dr. hab. inż. Jerzym Sobotą, przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego konferencji oraz dr inż. Beatą Malczewską, członkiem Komitetu Organizacyjnego, aby ustalić szczegóły dotyczące przygotowania tegorocznej konferencji.

10.06.2013