Wizyta studentów w Dortmundzie

16-19 grudnia 2015 r. studenci studiów drugiego stopnia, kierunku inżynieria środowiska, specjalności inżynieria bezpieczeństwa systemów gospodarki wodnej, uczestniczyli w wizycie studyjnej w Institut für Feuerwehr- und Rettungstechnologie Dortmund

Wyjazd odbył się w ramach przedmiotu inżynieria zarządzania kryzysowego prowadzonego przez dr inż. Romualda Grockiego. Studenci poznali zadania, struktury, zasady, odpowiedzialność w zakresie działań w systemie ochrony ludności i zarządzania w sytuacjach kryzysowych w Dortmundzie oraz zasady współpracy na poszczególnych poziomach zarządzania. Zapoznano się również ze strukturą działania Komendy Głównej Straży Pożarnej oraz zwiedzono Zintegrowane Centrum Zarządzania. Studentom został również przedstawiony zakres badań i prac Instytutu, stosowanych technologii, w tym związanych z programami naukowymi «wykorzystanie dronów (Anchors), powiadamianie (AHA), detekcja materiałów niebezpicznych (ePID)». Na koniec każdy student otrzymał certyfikat uczestnictwa w szkoleniu. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze.

21.12.2015