Aktualności

Wizyta studyjna w Lillehammer University Colleague w Norwegii

Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Po wygranej w konkursie Project Schedule, 24Hours Competition grupa studentów ze Studenckiego Koła Naukowego Planowania Przestrzennego PUZZLE w dniach 28.02-07.03.2015 r. odbyła wizytę studyjną w Lillehammer University Colleague w Norwegii

dsc_6362.jpg

Po wygranej w konkursie Project Schedule, 24Hours Competition (więcej informacji: http://schedule.edu.pl/) grupa studentów ze Studenckiego Koła Naukowego Planowania Przestrzennego PUZZLE w dniach 28.02-07.03.2015 r. odbyła wizytę studyjną w Lillehammer University Colleague w Norwegii. W zwycięskim składzie znaleźli się: Paulina Drużyńska, Paulina Płóciennik, Jakub Chruściński oraz Witold Osak oraz mgr Marta Szkaradkiewicz jako tutor zespołu.

Podczas wizyty studenci mieli okazję za spotkać się i wymienić doświadczenia z norweskimi studentami poznanymi podczas konkursu w Łodzi oraz wykładowcami Lillehammer University Colleague. Program wizyty zawierał spotkania z lokalnymi przedstawicielami biznesu turystyki MICE (Meetings, Incentives, Conference and Events), zwiedzanie infrastruktury sportowej Igrzysk Olimpijskich, które odbywały się w Lillehammer w 1994 roku oraz dyskusję nad zrównoważonym wykorzystaniem tychże obiektów po zakończonym międzynarodowym wydarzeniu.

dsc_7368.jpg

Podczas wizyty studenci zapoznali się ze sposobami zarządzania i promowania lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz rolą lokalnych warunków środowiskowych i zasobów naturalnych w rozwoju miasta. Ponadto, studenci pracowali nad koncepcją artykułu, który jest rezultatem ich zadania warsztatowego w ramach konkursu 24Hours Competition. Projekt ten dotyczy tworzenia strategii rozwoju turystyki MICE w Łódzkim Obszarze Metropolitalnym. Ostatnim elementem wizyty były wywiady pogłębione z uczestnikami, których wyniki posłużą do ewaluacji projektu oraz zostaną przygotowane w formie artykułu naukowego. Wizyta w Lillehammer University Colleague pozwoliła na zapoznanie się z warunkami studiowania w zagranicznych ośrodkach naukowych oraz pracę w międzynarodowym i interdyscyplinarnym zespole.

Oczywiście wyjazd do Norwegii był świetną nagrodą dla naszego zespołu za zwycięstwo w konkursie międzynarodowym, ale dla mnie najważniejsza jest możliwość porównania się naszych studentów ze studentami z innymi ośrodków akademickich. To co mnie najbardziej drażni to kompleksy i brak wiary w wiedzę i umiejętności, które studenci wynoszą z zajęć na naszej uczelni. W tym wypadku studenci naszego koła naukowego, zajmując I i II miejsce w konkursie, mogli się przekonać ile warta jest ich nauka. Nie ukrywali radości pokonując uczelnie znajdując się wyżej w rankingach – dodaje mgr inż. Jan Kazak, opiekun SKN Planowania Przestrzennego PUZZLE.

Powrót
09.03.2015
Głos Uczelni