Wizyta w Nadleśnictwie Miękinia

Studenci kierunków inżynieria bezpieczeństwa oraz gospodarka przestrzenna, w ramach realizacji przedmiotów wycena szkód środowiskowych oraz ocena i wycena środowiska, wzięli udział w wyjeździe terenowym do Nadleśnictwa Miękinia

Celem ćwiczeń terenowych było zapoznanie studentów z tematyką wyceny zasobów środowiska przyrodniczego na przykładzie szacowania wartości drzewostanu. W ramach wizyty studyjnej studenci wzięli udział w wykładzie dotyczącym metod pomiaru drzewostanu i wykorzystywanych instrumentów pomiarowych, a także przeprowadzili pomiary terenowe na wyznaczonej powierzchni próbnej w Nadleśnictwie Miękinia. Po zakończonych pomiarach nadleśnictwo ugościło studentów poczęstunkiem przy ognisku na terenie Szkółki Mrozów.

miekinia_02.jpg

miekinia_03.jpg

miekinia_04.jpg

miekinia_05.jpg

miekinia_06.jpg

Zajęcia poprowadził pan Paweł Zelenay – brakarz w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Organizatorem wyjazdu terenowego ze strony UPWr był dr hab. inż. Jan Kazak.