Wręczenie dyplomów absolwentom wydziału

Uroczystość w dniu 25 listopada otworzył dziekan wydziału, prof. dr hab. inż. Bernard Kontny. Przywitał przybyłych gości, a szczególnie absolwentów wydziału

Dyplomy ukończenia studiów drugiego stopnia otrzymało 256 osób, w tym absolwenci następujących kierunków:

• inżynieria środowiska – 70 osób,
  • geodezja i kartografia – 83 osoby,
  • budownictwo – 28 osób,
  • architektura krajobrazu – 23 osoby,
  • gospodarka przestrzenna – 41 osób,
  • inżynieria i gospodarka – 11 osób.

Wręczono nagrody za dyplomy z wyróżnieniem 8 absolwentom oraz łącznie 26 nagród za:

• bardzo dobre wyniki w nauce,
  • wyróżniającą się prace dyplomową,
  • aktywną pracę w studenckich kołach naukowych,
  • aktywną działalność społeczną i organizacyjną.

Dyplomy dziekana za wyróżniającą się pracę magisterską otrzymały 4 osoby.

Medale „Za zasługi dla Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji” otrzymali:

• Prof. dr Wiktor Aleksandrow,
  • Prof. Dr – Ing. Konrad Thürmer,
  • Prof. dr hab. inż. Alicja Czamara,
  • Dr inż. Krzysztof Mąkolski,
  • Mariola Szachowicz,
  • Prof. dr hab. inż. arch. Elżbieta Trocka-Leszczyńska.

Do uroczystej promocji na stopień doktora przystąpiły 4 osoby:

• w dyscyplinie geodezja i kartografia:
    – dr inż. Karina Wilgan,
  • w dyscyplinie ochrona i kształtowanie środowiska:
    – dr inż. Karolina Kacaper,
    – dr inż. Paweł Bobrowski,
    – dr inż. Paweł Dąbek.

Wykład abolutoryjny nt. „Ekotrendy w systemach oczyszczania” wygłosiła dr hab. inż. Katarzyna Pawęska.

Głos zabrał dr hab. inż. Ryszard Pokładek – prezes Zrzeszenia Absolwentów Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, który zachęcił tegorocznych absolwentów do utrzymywania kontaktu z wydziałem i uczestniczenia w zjazdach absolwentów.

W imieniu absolwentów wydziału głos zabrała mgr inż. Joanna Michalik. Podziękowała nauczycielom akademickim, władzom wydziału, rodzicom – współautorom dzisiejszego sukcesu. Życzyła absolwentom, aby nie obawiali się przyszłości oraz aby zawsze w małym chociaż stopniu pozostali studentami, ludźmi otwartymi, gotowymi do wyzwań, głodnymi wiedzy, odpowiedzialnymi za siebie i swoje rodziny.

Dziekan przypomniał, że otrzymany dyplom jest udokumentowaniem zdobytej wiedzy i umiejętności w trakcie studiów. Należy jednak wytaczać sobie w życiu coraz to nowe cele i je realizować. W imieniu władz uczelni, wydziału oraz całej społeczności akademickiej życzył absolwentom na nowym etapie życia pomyślności oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Wierzy, że ukończone studia pomogą w osiągnieciu sukcesów.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod dyrekcją Profesora Alana Urbanka.