Aktualności

Wręczenie dyplomów

Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Na posiedzeniu Rady Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji w dniu 13 kwietnia 2016 roku w Auli im. Jana Pawła II zostały wręczone dyplomy ukończenia studiów I stopnia studentom studiów stacjonarnych

Na posiedzeniu Rady Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji w dniu 13 kwietnia 2016 roku w Auli im. Jana Pawła II zostały wręczone dyplomy ukończenia studiów I stopnia studentom studiów stacjonarnych:

  • Inżynieria Środowiska – 63
  • Geodezja i Kartografia – 55
  • Budownictwo – 51
  • Architektura Krajobrazu – 44
  • Gospodarka Przestrzenna 40
  • Inżynieria Bezpieczeństwa – 41
  • Inżynieria i Gospodarka Wodna – 24

Dyplomy z wyróżnieniem otrzymali:

  • inż. Barbara Kasieczka – geodezja i kartografia
  • inż. Kamil Smolak – geodezja i kartografia
  • inż. Martyna Murjas – budownictwo
  • inż. Sylwia Nagler – budownictwo
  • inż. arch. kraj. Natalia Kordysz – architektura krajobrazu
  • inż. arch. kraj. Joanna Sobczyk – architektura krajobrazu
  • inż. Agnieszka Winiarska – gospodarka przestrzenna

 

W imieniu absolwentów głos zabrała inż. Agnieszka Woźniak:

Szanowni Dziekani,
Szanowna Rado Wydziału, Nauczyciele Akademiccy,
Drodzy goście, koledzy i koleżanki Inżynierowie.

Jest mi niezmiernie miło dostąpić zaszczytu wygłoszenia tego pożegnalnego przemówienia.

W tym tak uroczystym dla nas dniu nie sposób nie dziękować, można by rzec „wszystkim za wszystko”.

Jako absolwenci różnych kierunków studiów na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji słowa wdzięczności kierujemy w stronę Władz Uczelni, wszystkich nauczycieli dydaktyczno-naukowych, których nazwiska być może niejednokrotnie wywoływały w nas dreszcz emocji, czy palpitacje serca, gdy szliśmy niepewnym krokiem, jak na skazanie, za nimi na egzaminy.

Należy także docenić nieoceniony wkład w ukończenie przez nas studiów Pań pracujących w Dziekanacie. Wasza cierpliwość i ogromna siła spokoju powinna być opisywana w podręcznikach akademickich. Swoją postawą złamałyście Panie ogólnie obowiązujący stereotyp typowej pani z dziekanatu. Każda nasza wizyta w dziekanacie kończyła się załatwieniem sprawy z uśmiechem na twarzy, a nie dwumiesięczną terapią na lekach antydepresyjnych.

Z tego miejsca chciałabym w imieniu nas wszystkich podziękować również Wam Kochani Rodzice. To przecież dzięki Wam możemy być tutaj i to Wy w pierwszej kolejności możecie dziś być dumni patrząc na swoje dzieci: niedawno jeszcze studentów, a dziś już INŻYNIERÓW. To wasza ciężka praca, nierzadko finansowe wyrzeczenia umożliwiły nam podjęcie tych studiów. I to właśnie Wy najbardziej pomagaliście nam przesyłając torby pełne jedzenia w słoikach, czy też przeżywając wraz z nami kolejne zaliczenia, egzaminy, niepowodzenia i sukcesy. Dziękujemy Wam.

Koledzy i koleżanki. Spotykamy się tutaj dzisiaj, ponieważ nasza 3,5 letnia podróż dobiegła końca. Nie jest łatwo wymienić w kilku zdaniach to, co nas spotkało przez ten czas. Każda z tutaj zgromadzonych osób może opowiedzieć swoją własną historię studencką, która w dniu dzisiejszym kończy się Happy Endem. Ten czas przepełniony był ciężką pracą, nauką, wspólnymi imprezami, jak również skrajnymi emocjami, nerwami, przekleństwami i rozważaniami egzystencjalnymi. Do końca życia będziemy wspominać zarwane na naukę noce i późniejsze uczucie niesamowitej ulgi po czwartych, czy piątych terminach. Można powiedzieć, że była to swego rodzaju szkoła życia. W każdym z nas rozwinęły się pierwotne instynkty podczas egzaminów, gdy trzeba było obserwować drapieżnika w postaci wykładowcy i jednocześnie skrupulatnie ściągać. Instynkty te przydały nam się później w życiu.

Myślę, że każdy z nas zostawi sobie na pamiątkę chociażby jeden zeszyt wypełniony notatkami i szkicami narysowanymi przez złośliwych kolegów. Umiejętności jakie posiedliśmy dzięki tym studiom, stawiają nas w bardzo komfortowej sytuacji na rynku pracy. Umiejętność obsługi takich programów jak chociażby ArcGis czy Rama 3D wywołują za pewne w niejednym z nas poczucie, że możemy zmienić świat! Studia te nauczyły nas również, że warto korzystać z alternatyw dla najpopularniejszych systemów. Pół roku pracy na pakiecie LibreOffice z pewnością odmieniło nasze życie!

Dzisiaj odbieramy dyplomy z tytułem inżyniera. Tytułem, który jest bardzo ceniony i szanowany. Dumnie wchodzimy w dorosłe życie z bagażem doświadczeń.

Przed nami kolejne życiowe wybory. Wielu z nas postanowiło kontynuować drogę studencką na studiach magisterskich, inni podążają dziś kolejną z dróg, poszukując pracy swoich marzeń, tworząc własne firmy lub zakładając rodziny.

Mimo różnych ścieżek, które obraliśmy wszystkim nam życzę powodzenia w przezwyciężeniu trudności w tym dorosłym życiu, możliwości ciągłego rozwijania się oraz zdobywania wciąż nowych i lepszych doświadczeń. Aby każdy nasz wysiłek był owocny.

Dziękuję

Powrót
13.04.2016
Głos Uczelni