Wyjazd na Stawy Milickie

25 kwietnia 2016 r. grupa studentów drugiego roku studiów magisterskich kierunku inżynieria i gospodarka wodna, udała się na wyjazd studyjny w okolice Milicza

Podczas zajęć terenowych towarzyszyli im dobrze zaznajomieni z tematyką stawów rybnych: prof. Andrzej Drabiński, dr Katarzyna Tokarczyk-Dorociak, oraz dr Bartosz Jawecki. W trakcie wyjazdu studenci odwiedzili siedzibę Stawów Milickich SA w Rudzie Sułowskiej gdzie obejrzeli film o gospodarce rybackiej na Stawach Milickich. Następnie studenci mieli okazję z bliska obejrzeć obiekty stawowe w czasie ich eksploatacji, m.in. zastawki, mnichy, historyczny jaz w Grabownicy, stawy napełnione oraz spuszczone, doprowadzalniki.

Poza zwiedzaniem obiektów należących do spółki Stawy Milickie studenci odwiedzili także Ostoję Koników Polskich w Miliczu, gdzie właściciel, pan Aleksander Kowalski również posiada kilka stawów hodowlanych.

Wyjazd pozwolił studentom dokładniej zrozumieć specyfikę gospodarstw rybackich, ich problemy, oraz znacznie wzbogacił program zajęć z przedmiotu stawy rybne i akwakultury.

zdjęcie grupowe
Ostoja Koników Polskich w Miliczu. Fot: B. Jawecki