Wyjazd naukowy SKN Bezpiecznik do KWB Bełchatów

20 kwietnia 2016 r. Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Bezpieczeństwa Bezpiecznik zorganizowało wyjazd do odkrywkowej Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów

Dnia 20 kwietnia br. Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Bezpieczeństwa Bezpiecznik zorganizowało wyjazd do odkrywkowej Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów w celu zapoznania się z zagrożeniami związanymi z działalnością kopalni. Przewodnikiem wycieczki był specjalista ds. ochrony środowiska i szkód górniczych – Pan Jacek Dymitrowicz, który zapoznał studentów z problematyką wydobywania węgla brunatnego.

Podczas wyjazdu przeprowadzono także badanie ankietowe pośród mieszkańców Kleszczowa, mające na celu zbadanie ich świadomości o potencjalnych zagrożeniach związanych z funkcjonowaniem KWB Bełchatów. Wyniki badań ankietowych zostaną zaprezentowane na XXI Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych organizowanej w maju br. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Studenci na tle kopalni w Bełchatowie

21.04.2016