„Wykształcenie to również zobowiązanie”

22 kwietnia w Auli im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom studiów stacjonarnych pierwszego stopnia

468 absolwentów studiów stacjonarnych pierwszego stopnia otrzymało dyplomy w dniu 22 kwietnia w Auli im. Jana Pawła II. Wśród nich:

• 76 osób na kierunku inżynieria środowiska.
  • 88 osób na kierunku geodezja i kartografia,
  • 69 osób na kierunku budownictwo,
  • 76 osób na kierunku architektura krajobrazu,
  • 69 osób na kierunku gospodarka przestrzenna,
  • 38 osób na kierunku inżynieria bezpieczeństwa,
  • 38 osób kierunku inżynieria i gospodarka wodna.

Dyplomy ukończenia studiów z wyróżnieniem przyznano następującym osobom:

Klaudia Podeszwa, Monika Mazur, Maja Przyjazna, Rita Pulikowska, Daniel Gryń, Małgorzata Znamierowska, Anita Pałuch, Marta Leszczuk, Przemysław Ziarnik, Iwona Palińska, Paulina Płóciennik, Michał Ogórek, Michał Pancewicz, Agnieszka Felczerek.

Dziekan prof. dr hab. inż. Bernard Kontny w swoim wystąpieniu przywołał historię rozwoju uczelni i wydziału, okoliczności powstania kierunków studiów oraz podkreślił potrzebę nieustannej pracy nad umacnianiem pozycji wydziału. „Zdobyliście Państwo pewien zasób wiedzy udokumentowanej dyplomem, lecz trzeba wytyczać sobie w życiu coraz to nowe cele” – powiedział, życząc absolwentom pomyślności i dalszych sukcesów.

W imieniu absolwentów przemawiał inż. Michał Ogórek. Podsumowując czas spędzony na wydziale, powiedział: „Pobyt na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu uformował w nas zdolność krytycznego oglądu rzeczywistości i poszerzył nasze intelektualne horyzonty”. Podkreślił, że dyplom absolwenta naszego wydziału to zobowiązanie do prezentowania postawy odpowiadającej tytułowi – „Jesteśmy wizytówką naszej uczelni, nie strona internetowa czy budynki, lecz my absolwenci, jesteśmy więc zobowiązani godnie ją reprezentować.

22.04.2015