Wyniki Konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej

Ogłoszono laureatów II edycji Konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. Wśród wyróżnionych prac znalazły się dwie obronione na wydziale inżynierii kształtowania środowiska i geodezji na kierunku geodezja i kartografia:

• Nagrodę II stopnia otrzymała mgr inż. Joanna Marta Najder za pracę pt.: „Analiza jakości predykcji orbit satelitów śledzonych przez stacje SLR", promotor: dr hab. inż. Krzysztof Sośnica, prof. nadzw. UPWr.
  • Nagrodę III stopnia otrzymał mgr inż. Piotr Bryłka za pracę pt.: „Wykorzystanie niskobudżetowych odbiorników GNSS na potrzeby wyznaczania parametrów opóźnienia troposferycznego", promotor dr hab. inż. Tomasz Hadaś.

Konkurs miał na celu promowanie indywidualnych i zespołowych osiągnięć studentów z zakresu geodezji kosmicznej oraz prowadzenie działalności edukacyjnej i promocyjnej dotyczących badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej.

Ponadto laureatce mgr inż. Joannie Najder ze względu na przedmiot jej pracy zaproponowano wstąpienie do szeregów Polskiej Agencji Kosmicznej w National Operation Center związanym z Krajowym Systemem Świadomości Sytuacyjnej w Przestrzeni Kosmicznej.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy najlepszych prac z inżynierii kosmicznej w Polsce!

nagroda-prezeza-pak-01.jpg

nagroda-prezeza-pak-02.jpg