Wystawa plastyczna w Rumunii

W Rumunii, na zaproszenie Ambasady RP w Bukareszcie oraz rektora Uniwersytetu w Krajowej (Craiova). w pięknych wnętrzach Uniwersytetu w dniu 24 maja 2016 odbył się wernisaż dwóch wystaw plastycznych z kierunku Architektura Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Otwarcie wystawy nastąpiło podczas uroczystości 2. rocznicy Centrum Języka i Kultury Polskiej w Krajowej, w obecności: mera miasta, ambasadora RP w Bukareszcie, rektora i dziekana uczelni.

Z udziałem autorki Anny Borcz został zaprezentowany cykl malarstwa olejnego i kolażu zatytułowany „W podróży”. Druga wystawa „Studenckie krajobrazy” obejmuje wybrane prace studentów Architektury Krajobrazu. Należą oni do sekcji plastycznej SKN AK prowadzonej przez dr sztuki A. Borcz. Wystawy cieszą się dużym zainteresowaniem studentów oraz mieszkańców Krajowej. Miasta, w którym życzliwie myśli się o Polakach i pamięta o pobycie w 1939 roku prezydenta Polski na uchodźctwie Ignacego Mościckiego, o czym informuje pamiątkowa tablica.

W dniu 26 maja 2016 w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Krajowej odbył się wykład dr Anna Borcz pt. „Sztuka polska doby modernizmu”. Słuchaczy zainteresowała też prezentacja przywiezionych trzech krótkich filmów Wrocław - Europejską Stolicą Kultury 2016, m.in. zatytułowany „Mosty kultury”, o projekcie w którym A. Borcz wraz ze studentami Architektury Krajobrazu brała czynny udział.

Powyższe wydarzenia zostały opisane, bogato udokumentowane fotograficznie i filmowo na stronach internetowych miasta Craiova Life, Uniwersytetu w Krajowej oraz w telewizji regionu TV Oltenia.

Artykuł w języku rumuńskim o wystawie.

wystawa_rumunia_01.jpg
Anna Borcz – autorka z wykładowcą Uniwersytetu w Krajowej podczas wernisażu
wystawa_rumunia_02.jpg
Koncert podczas wernisażu. W tle kolaże autorstwa A. Borcz