Wystawa poplenerowa Głubczyce 2015

W listopadzie w holu budynku CND przy pl. Grunwaldzkim pracownicy, studenci i goście naszego uniwersytetu mieli okazję oglądać poplenerową wystawę z malarskich spotkań w Głubczycach

W czerwcu 2015 roku odbył się Międzynarodowy Plener Malarski w Głubczycach. Uczestnicy pleneru tworzyli w zabytkowym mieście w województwie opolskim, położonym przy granicy z Czechami. Malarze profesjonalni z różnych miast i krajów wraz ze studentami Architektury Krajobrazu UP szukali inspiracji nie tylko w opasanym niegdyś średniowiecznymi murami polskim mieście, ale i w czeskim Krnovsku. Studenci z Wrocławia wraz z innymi prowadzili również warsztaty plastyczne z technik graficznych i rysunkowych w sali ratusza dla uzdolnionej młodzieży szkolnej.

Współorganizatorką pleneru i opiekunem naukowym grupy wrocławskiej była dr sztuki Anna Borcz z Instytutu Architektury Krajobrazu. Uzdolnione plastycznie studentki mogły nie tylko spróbować różnych technik malarskich, ale również poznać architekturę i pejzaż podgórskich miejscowości. Na płótnach i kartonach pojawiły się m. in.: rzeźby zwierząt zdobiące oryginalna fontannę z początku XX wieku w parku miejskim, gotycka katedra, ratusz, pejzaż, postacie ludzi i kwiaty. Plonem tych artystycznych spotkań była ciesząca się powodzeniem wystawa poplenerowa w Galerii Ratuszowej w Głubczycach, trwająca od lipca do września 2015 roku.

Powstało wiele interesujących prac o różnorodnej tematyce w technice: olejnej na płótnie, temper na papierze, kolażu, akwareli oraz rysunków. Tylko część z nich prezentuje niniejsza wystawa na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Wszystkie prace po wystawie przeznaczone są do sprzedaży.

Na wystawie prezentowane są prace następujących osób:

• TATIANA SZUMA – malarka z Mołdawii (miasto Tiraspol)
  • WŁADYMIR SZUMA – malarz z Mołdawii (miasto Tiraspol)
  • AŁLA SALKO – malarka z Mołdawii (miasto Tiraspol)
  • AGNIESZKA ODZIMEK – studentka III roku Architektury Krajobrazu
  • KATARZYNA TSIABIDZE – studentka III roku Architektury Krajobrazu