Wystawa w budynku CND

Wraz z nadejściem wiosny zapraszamy do zwiedzania ciekawej wystawy obrazów studentów Architektury Krajobrazu
Wystawa malarska studentów Architektury Krajobrazu

W Galerii na parterze CND prezentację otwiera z tajemniczym uśmiechem „Gioconda”, piękna kopia dzieła Leonarda da Vinci wykonana na desce przez Katarzynę Kujawę. Następnie widzowie mogą zobaczyć obrazy w różnych technikach: tempery, akwareli, rysunku ołówkiem i piórkiem, a także przestrzenne kolaże. Obrazy powstały podczas zajęć plastycznych w pracowni prowadzaj przez prof. Piotra Blażejewskiego oraz dr Annę Borcz na pierwszym roku studiów kierunku architektura krajobrazu. Ukazują różne pory roku; pejzaże górskie, nadmorskie, martwa naturę z wazą chińska z ornamentem lecącego smoka, a nawet arktyczne góry lodowe. Często ten sam temat występuje w 3 odsłonach: w stylistyce witrażowej farbami, rysunku kredką i fakturalnego kolażu.

Organizacją i aranżacją kwietniowej wystawy na Uniwersytecie Przyrodniczym zajęła się dr Anna Borcz, która również wykonała zdjęcia.

Zależy nam na różnorodności wystaw, więc serdecznie zapraszamy następnych chętnych do bezpłatnej prezentacji swojej twórczości, technika dowolna, liczy się energia twórcza i talent.

Chińska waza ze słonecznikami, rysunek kredkami
Kopia dzieła Leonarda da Vinci namalowana na desce przez Katarzynę Kujawę.jpg
Kopia dzieła Leonarda da Vinci namalowana na desce przez Katarzynę Kujawę
Kwiaty, rysunek ołówkiem