XLIII Rajd Geodety

Uczestnikami Rajdu Geodety byli studenci Geodezji i Kartografii, środowisko akademickie, administracyjne, wykonawstwo geodezyjne, przedstawiciele producentów sprzętu geodezyjnego, absolwenci oraz sympatycy.

XLIII Rajd Geodety już za nami, ale chcieliśmy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego tradycyjnego wydarzenia (organizowanego od pierwszych lat istnienia kierunku geodezja i kartografia na naszej uczelnie), organizowanego przez studentów III roku kierunku Geodezja i Kartografia we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Geodetów UPWr. Wydarzenie odbyło się w dniach 26-28 maja 2023 roku w Wieleniu Zaobrzańskim w województwie wielkopolskim.

rajd_geodety_fot_damian_roznerski_001.jpg
43. Rajd Geodety – fot. Damian Roznerski

Podczas wydarzenia zorganizowano wiele atrakcji - gra terenowa na obszarze miasta (geocaching), turniej gry w siatkówkę, ognisko przy jeziorze oraz wieczorne dyskoteki. Ponadto co dziennie odbywały się rozmowy z przedstawicielami firm, administracją i kadrą akademicką z zakresu geodezji i kartografii, aktualnych problemów oraz tego czego oczekuje aktualnie rynek geodezyjny.

rajd_geodety_fot_michal_klakulak_002.jpg
43. Rajd Geodety – fot. Michał Kłakulak

W drugim dniu wydarzenia, zgodnie z tradycją odbyła się emocjonująca Geoolimpiada pełna rywalizacji i dobrej zabawy. Udział w niej wzięło 8 drużyn, w każdej po dwóch reprezentantów z każdego roku, drużyna absolwentów oraz kadry akademickiej.

rajd_geodety_fot_michal_klakulak_003.jpg
rajd_geodety_fot_damian_roznerski_004.jpg
43. Rajd Geodety – fot. Damian Roznerski
rajd_geodety_fot_michal_klakulak_005.jpg
43. Rajd Geodety – fot. Michał Kłakulak

Przy współpracy z firmą Esri Polska, powstała aplikacja promująca Rajd Geodety, którą można zobaczyć pod linkiem.

Wydarzenie to było doskonałą okazją do zintegrowania całego środowiska geodezyjnego.

Dziękujemy za wsparcie wydarzenia poniższym firmom, instytucjom i osobom prywatnym:

rajd_geodety_plakat.jpg
#niechżyjegeodezja