Z wizytą w Parlamencie Ukrainy

7 lutego 2018 roku dr inż. Olgierd Kempa z Katedry Gospodarki Przestrzennej brał udział, w jako zaproszony gość, w posiedzeniu roboczym podkomisji ziemskiej Parlamentu Ukrainy

Spotkanie związane było z pracami nad ustawą scaleniową naszego sąsiada. Dr inż. Olgierd Kempa przedstawił na spotkaniu zasady prowadzenia prac urządzeniowo-rolnych w Polsce. Sesję prowadził poseł Parlamentu Ukrainy – Oleg Kulniczyn. W zebraniu brali udział przedstawiciele parlamentarni Sergiej Bieńkowskij, Sergiej Szumiejko, Dimitrij Sznajder oraz przedstawiciele uczelni wyższych kształcących w zakresie urządzeń rolnych Taras Ivsiukov i Andrej Martin. Wyjazd odbył się w ramach programu Erasmus+.

Dzień wcześniej w dniu 06.02.2018 roku na Wydziale Geodezji Urządzenioworolnej National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine w Kijowie odbyło się seminarium na temat "Doświadczenia w gospodarowaniu gruntami i konsolidacji gruntów rolnych w Europie Wschodniej: certyfikacja, ubezpieczenia, rodzaje prac związanych z gospodarką gruntami". Spotkanie to przeprowadzono w ramach cyklicznych spotkań przedstawicieli nauki, praktyki (stowarzyszeń skupiających wykonawców prac urządzeniowo-rolnych) oraz administracji. Podczas seminarium dr inż. Olgierd Kempa wygłosił odczyt omawiający dolnośląskie doświadczenia w zakresie prac urządzeniowo-rolnych. Wystąpienie przygotowane było w oparciu o materiały Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych, z którym nasza uczelnia od lat współpracuje.

Podczas wyjazdu w ramach programu Erasmus+ z problematyką prac urządzeniowo-rolnych w Polsce zapoznani zostali również studenci kierunku geodezja urządzeniowo-rolna w Kijowie.

Dr. inż. Olgierd kempa i dziekan Wydziału geodezji Urządzenioworolnej w Kijowie prof. dr inż.taras Yevsyukov podczas prelekcji w ramach «okrągłego stołu» środowiska urządzeniowo-rolnego Ukrainy
Dr. inż. Olgierd Kempa i dziekan Wydziału Geodezji Urządzenioworolnej w Kijowie
prof. dr inż.Taras Yevsyukov podczas prelekcji w ramach „okrągłego stołu”
środowiska urządzeniowo-rolnego Ukrainy