Zajęcia pokazowe dla maturzystów

8 grudnia na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji zorganizowane zostały zajęcia pokazowe dla grupy uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali prezentacji o uczelni, którą przedstawiła mgr Magdalena Brodziak. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w zajęciach z geodezji i budownictwa. Zajęcia z geodezji przeprowadził mgr inż. Wojciech Sowa, mgr inż. Mateusz Karpina oraz mgr inż. Kamil Kaźmierski.

zsp_1_jarocin.jpg

W trakcie tych zajęć uczniowie zapoznali się z systemem automatycznego monitorowania deformacji Leica GeoMoS oraz z technikami tworzenia trójwymiarowych modeli obiektów. Mogli też zobaczyć jak wygląda profesjonalny dron wykorzystywany w fotogrametrii. Na przeprowadzonych przez dr. inż. Roberta Świerzkę zajęciach z budownictwa maturzyści sprawdzali wytrzymałość materiałów budowlanych na działanie różnych czynników.

08.12.2015