Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
13 grudnia 1981 roku – tego dnia wprowadzono stan wojenny w Polsce. To na ówczesnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu, dzisiaj Uniwersytecie Przyrodniczym, rozpoczął się najdłużej trwający uczelniany strajk okupacyjny. Kilka lat później studenci związani z opozycją, również ci z AR, strajkami pokazali, że chcą zmian. I zmiany przyszły – w czerwcu 1989 roku.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/strajki-historia--jakiej-nie-znacie-4210.html
w sprawie zmian w "Regulaminie studiów"
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/uchwaly/uchwaly-senatu/2004-rok/uchwala-nr-132004-senatu-akademii-rolniczej-we-wroclawiu-z-dnia-30-kwietnia-2004-roku-13.html
w sprawie zasad wykorzystania środków na badania własne w roku 2008
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/uchwaly/uchwaly-senatu/2007-rok/uchwala-nr-762007-senatu-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-21-grudnia-2007-r--76.html
ustalająca pensum dydaktyczne dla poszczególnych stanowisk, warunki jego obniżania oraz zasady obliczania godzin dydaktycznych
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/uchwaly/uchwaly-senatu/2005-rok/uchwala-nr-282005-senatu-akademii-rolniczej-we-wroclawiu-z-dnia-1-lipca-2005-r--26.html
Dzięki współpracy Familijnej i prof. Moniki Bronkowskiej z Katedry Żywienia Człowieka, podjętej w wyniku projektu partnerstwa naukowo-biznesowego MOZART, powstały właśnie nowe wyroby piekarnicze i cukiernicze o niskim indeksie glikemicznym, z wysoką zawartością błonnika pokarmowego i bogate w beta-glukany.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/wdrozenie-efektow-wspolpracy-prof-moniki-bronkowskiej-z-familijna-3490.html
Aż 11 projektów badawczych naukowców z UPWr w konkursie PRELUDIUM 20 i siedem w OPUS 21 otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki. A to nie wszystkie nasze sukcesy w rozstrzygniętych ostatnio przez NCN konkursach. Mamy też m.in. wyróżnionych w ostatnim naborze konkursu TANGO, BEETHOVEN i MINIATURA 5.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/miliony-z-narodowego-centrum-nauki-na-badania-naukowcow-upwr-3678.html
Jak pachną ludzie lub zwierzęta z zakażeniem wirusowym i czy można do ich diagnozowania wykorzystać psy? Jakie związki wzbogacające żywność wpływają korzystnie na mikrobiom jelitowy człowieka? Odpowiedzi na te pytania szukać będą dr Anna Matczuk i dr Sabina Lachowicz, których projekty zdobyły finansowanie w ramach programu Sonata 16 NCN.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/wech-i-mikrobiom--czyli-sonata-16-i-dwa-granty-na-upwr-3572.html
Miejsca realizacji praktyk studentów kierunku Technologia żywności i żywienie człowieka, do roku akademickiego 2022/2023 "AGAT" MARCINIAK Sp.j. Sędzimirowice"Bastik" Sp. z o.o., Koźmin Wlkp."CEKO" Sp. z o.o. Goliszew"Dar Ogrodu" Dariusz Jezierski, Brudzew"EISBERG" Spółka z o.o., Legnica"FDP PASZE" Sp. z o.o., Lasocice"Krzyś" Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe"KSIĄŻĘCY BROWAR NYSA" SP Z O.O."LES SECRETS DE DOMINIQUE", MEYRUEIS FRANCE"Masarnia" Bronisław Urbanowsi Bierutów"NORDIS" (...)
https://wbinoz.upwr.edu.pl/wspolpraca/praktykodawcy/technologia-zywnosci-i-zywienie-czlowieka
Ta zbrodnia miała pozostać tajemnicą. Gestapowiec przesłuchujący Karolinę Lanckorońską tak był pewien, że aresztowana nie przeżyje, że opowiedział jej, co się stało na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie w lipcu 1941 roku. Lanckorońska przeżyła i napisała raport o mordzie profesorów lwowskich.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/pamietamy_o_zamordowanych_profesorach_lwowskich-538.html
Kochał podróże i zwierzęta. Odkrył Pawłowice dla artystów i melomanów, co dzisiaj przy wejściu do pałacu upamiętnia skrzat zdumiewająco podobny do pana profesora. Jerzy Monkiewicz zmarł po ciężkiej chorobie, której nie dawał się do końca.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_jerzy_monkiewicz_zyl_na_1000_procent-400.html

Rezultaty: 1221 - 1230 z 126 podstron

  • 1
  • 122
  • 123
  • 124
  • 126