Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Prof. Jerzy Weber – wybitny polski gleboznawca opowiada, czym się różni gleba od ziemi, co to są substancje humusowe i dlaczego ludzkość powinna chronić glebę.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jubileusz_prof_webera-280.html
64 mln złotych, okres 29 miesięcy – największy w Polsce kredyt zaufania przyznany konsorcjum Biocervin. W tym przypadku niemożliwe stało się wykonalne, a ów sukces jest dziełem wyłącznie dwóch twórców.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/porozogenne_komorki_macierzyste_przyszloscia_medycyny_regeneracyjnej-750.html
Właśnie skończył 100 lat – urodził się 5 grudnia 1923 roku. Żołnierz Armii Krajowej, więzień stalinowskich łagrów i naukowiec, o którym przyjaciele i wychowankowie mówią krótko – człowiek wartości. Jerzy Kiersnowski.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/100-lat-wyjatkowego-zycia-4203.html
Profesor Bogdan Łazarkiewicz, doktor honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wybitny chirurg, przyznaje: – Nie byłoby postępu w medycynie człowieka bez medycyny weterynaryjnej. To tak naprawdę jedność.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/medicina-una--weterynaria-i-postep-w-chirurgii-czlowieka-3408.html
Nowo mianowany profesor Zbigniew Lazar o tym, czy z drożdży da się zrobić paliwo do samolotów, o tym, co w naukach przyrodniczych zmieniła biotechnologia i o pożytkach ze staży zagranicznych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-lazar--stawiam-na-myslenie-3986.html
Nowo mianowany profesor Jacek Twardowski, kierownik Zakładu Entomologii, o korzyściach z pożytecznych owadów, entomologii stosowanej, walce o dobre publikacje, Zielonym Ładzie i pracy u podstaw.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-twardowski--owady-nie-zawsze-gryza-4139.html
Jesienią 1956 roku na fali popaździernikowej odwilży we Wrocławiu powstały Studenckie Komitety Rewolucyjne, które zaangażowały się w wybory do Sejmu w 1957 roku. Ten z naszej uczelni z Wacławem Leszczyńskim na czele doprowadził do wygranej prof. Antoniego Wojtysiaka.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jak_studenci_wybrali_posla_w_1957_roku-58.html
Przeżył wojnę, bo babcia wierzyła w znaki. On wierzy, że trzeba umieć je odczytywać, by żyć godnie. Jego matka była kurierką Armii Krajowej i więźniarką Auschwitz. Ojciec żołnierzem Andersa i inżynierem budownictwa wodnego. Prof. Wacław Leszczyński.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_leszczynski_godnie_wazne_slowo_w_zyciu-264.html
Nowo mianowany profesor Witold Rohm o współpracy i otwartości w nauce, o pewności co do jakości własnej pracy i wiedzy, ale też naukowych wyborach, mistrzach, pasji i odwadze, również do popełniania błędów.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-rohm--nauka-to-pasja--w-ktorej-nie-ma-przerw-3735.html
Nowo mianowany profesor Andrzej Białowiec o tym, że na odpady można patrzeć w perspektywie zysku, o biogospodarce, współpracy z przemysłem i o tym, jakie znaczenie ma we współczesnej nauce praca zespołowa.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-bialowiec--projekty-to-one-napedzaja-nauke-3426.html

Rezultaty: 1411 - 1420 z 143 podstron

  • 1
  • 141
  • 142
  • 143