Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane

https://upwr.edu.pl/wspolpraca/oferta-dla-biznesu/oferta-biznesowa/weterynaria-33.html
Projekt ogrodów Zamku Książ w latach 70. XIX wieku wykonał Eduard Neide, dyrektor królewskich ogrodów Tiergarten w Berlinie – to najnowsze ustalenia naukowców UPWr, którzy od kilku lat badają historię tego miejsca.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowcy-upwr--krolewski-ogrodnik-projektowal-w-zamku-ksiaz-4259.html
Pierwszy polski bio-nanosatelita już jest w kosmosie. 28 stycznia firma SatRevolution poinformowała, że o godz. 10:24 nawiązano z nim łączność. Naukowcy z UPWr wysłali w kosmos powszechnie występujące na Ziemi grzyby gatunku Fusarium culmorum. Będą sprawdzać, jak poradzą sobie przy braku grawitacji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/grzyby-z-upwr-juz-w-kosmosie-jesli-przetrwaja--na-orbite-poleca-wieksze-organizmy-3720.html
O zielonych dachach, zaletach tego ekologicznego oraz praktycznego rozwiązania, dobrych praktykach z Wrocławia i ekoprojektach pracowników i studentów UPWr rozmawiamy z dr Martą Weber–Siwirską z Katedry Architektury Krajobrazu, prezesem Polskiego Stowarzyszenia „Dachy Zielone” i współorganizatorką konferencji „Zazielenianie dachów polskich miast”.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zielone-dachy-to-przyszlosc-nowoczesnych-i-zrownowazonych-miast-4032.html
Studia podyplomowe: „Nowoczesna produkcja owoców miękkich”   OTWARCIE NABORU NA I EDYCJĘ STUDIÓW PODYPLOMOWYCH (2024/2025)– STUDIA TRWAJĄCE OD PAŹDZIERNIKA 2024 DO CZERWCA 2025 REKRUTACJA: Internetowa rejestracja kandydatów   WSZELKICH INFORMACJI UDZIELA KIEROWNIK STUDIÓW PODYPLOMOWYCH: dr inż. Piotr Chohura tel. 796 290 598 ORAZ DR INŻ. MARTA CZAPLICKA – 502 205 710 O studiach Polska jest wiodącym producentem owoców miękkich w Europie. Uprawy owoców miękkich rozwijają się w ostatnich (...)
https://wpt.upwr.edu.pl/studia/studia-podyplomowe/nowoczesna-produkcja-owocow

https://upwr.edu.pl/studia/studia-podyplomowe/hodowla-koni-i-jezdziectwo/program-studiow/modulprzedmiotliczba-1.html
Na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu są m.in. koła naukowe dla studentów zainteresowanych architekturą krajobrazu, planowaniem przestrzennym czy geodezją.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/przewodnik-po-kolach-naukowych-wiksig-3782.html
W poszukiwaniu dowodów na wyższość Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia, zajrzeliśmy w kilka miejsc na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/wielkanoc_gora-586.html
Uroczystość nadania rektorowi Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii we Lwowie Volodymyrowi Stybelowi tytułu profesora honorowego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu była jednym z wydarzeń absolutorium.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_volodymyr_stybel_z_tytulem_honorowego_profesora_upwr-395.html
Noc Biologów to wydarzenie, które rokrocznie przyciąga miłośników nauki biologicznej w całej Polsce. W tym roku, 12 stycznia 2024, obchodzona była jego XIII edycja pod hasłem „Tajemnice życia od komórek do biosfery”, z udziałem 30 jednostek naukowych. Wśród nich znalazł się również Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, który po raz pierwszy dołączył do tego projektu, dzięki inicjatywie dziekana prof. Adama Romana.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/noc-biologow-na-upwr-4253.html

Rezultaty: 381 - 390 z 41 podstron

  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41