Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
W tym odcinku podcastu „Mamy zielone pojęcie” dr Marta Weber-Siwirska i Weronika Marcol omawiają korzyści płynące z wdrażania w miastach zrównoważonych rozwiązań, takich jak zielone dachy czy ściany. Rozmawiają na temat źródeł tej inicjatywy i różnorodnych projektów w Polsce i Europie, a także o tym, jaką funkcję zielone dachy pełnią w przestrzeni miejskiej.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zielone-dachy--zielone-sciany-ekstrawagancja-czy-rewolucja-4255.html
W najnowszym odcinku podcastu prof. Monika Michalczuk z Katedry Hodowli Zwierząt SGGW i dr Marta Kuźmińska-Bajor z Katedry Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności UPWr omawiają wyzwania i innowacje w hodowli drobiu, w tym stosowanie antybiotyków, zastosowanie bakteriofagów i kwestie dobrostanu zwierząt. Dyskusja koncentruje się na dążeniu do odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji, podkreślając rolę wiedzy i świadomych wyborów.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/hodowla-drobiu-antybiotyki--bakteriofagi--dobrostan-4262.html

https://wbihz.upwr.edu.pl/wydzial/radyp/rada-programowa-dla-kierunku-zootechnika-4.html
Wiosną, po długiej zimie, przyroda budzi się do życia. Coraz cieplejsze dni sprawiają, że świat staje się pełen barw, zieleni, kwiatów – a te, które rosną wokół nas, można wykorzystać do stworzenia pięknych kompozycji. O tym, jakich roślin można użyć, opowiadają dr Marta Monder i dr Marta Czaplicka, a dr Ewa Podhajska mówi o nietypowych, wczesnowiosennych ozdobach, jakie wykonały jej studentki.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/eksperci-upwr--jak-przystroic-dom-na-wiosne-i-wielkanoc-3779.html
Na studia rolnicze trafiła przypadkiem, marzyła bowiem o oceanografii. Szybko się jednak na nich odnalazła, a jej pasją stało się winogrodnictwo. Dziś dr Marta Czaplicka swoją wiedzę przekazuje innym. – Lubię zajęcia ze studentami, ich ciekawość, odwagę i kreatywność – mówi nauczycielka.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/dr-marta-czaplicka-nie-boje-sie-trudnych-pytan-3606.html
Naukowczyni z UPWr została nagrodzona stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców za osiągnięcia naukowe w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/dr-marta-sylla-ze-stypendium-men-dla-wybitnych-mlodych-naukowcow-4111.html
Sześć studentek Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zostało laureatkami Studenckiego Programu Stypendialnego. To Marta Marcinek, Maria Karpeta, Klaudia Marzec, Maria Malinowska, Adrianna Czupryna i Weronika Kuźnia.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/studentki-upwr-ze-stypendium-na-zagraniczne-studia-4075.html
dr Marta Sylla Zajmuję się badaniem relacji kapitału naturalnego i zrównoważonego rozwoju regionalnego wykorzystując koncepcję usług ekosystemów. W 2013 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku gospodarka przestrzenna w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W roku 2020 obroniłam pracę doktorską traktującą o potencjale dostarczania usług ekosystemów na obszarach podmiejskich. W czasie studiów doktoranckich pracowałam w zespołach badawczych i badawczo-dydaktycznych w Departamencie (...)
https://landscapeservices.upwr.edu.pl/zespol-badawczy/marta-sylla

https://centrumzasobow.upwr.edu.pl/aktualnosci/inkluzywne-uczelnie-kolekcje-jako-narzedzie-do-budowania-relacji-ze-spolecznoscia-lokalna-23.html
16 maja odbyła się XXIV Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych w której wziął udział m.in. SKN WSPORNIK
https://wiksig.upwr.edu.pl/aktualnosci/xxiv-miedzynarodowa-konferencja-studenckich-kol-naukowych-237.html

Rezultaty: 41 - 50 z 41 podstron

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 41