Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane

https://rekrutacja.upwr.edu.pl/aktualnosci/cykl--wywiad-z-absolwentem---inzynieria-beczpieczenstwa--cz-4-54.html
Rekordowa aukcja, wiele wzruszeń, rewelacyjna Magda Umer (z towarzyszeniem Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego) – tegoroczny, 8. już, Koncert Noworoczny – za nami.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/pobilismy_rekord_144_551_zlotych_dla_hospicjum-649.html
Akademicki Zespół Pieśni i Tańce „Jedliniok” znowu w trasie – tym razem członkowie zespołu odwiedzili Florydę.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/tournee_zespolu_jedliniok_floryda-636.html
O swoich własnych kotach, małych i dużych kocich pacjentach leczonych w klinikach Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i dzikich kotowatych, których populacje starają się ratować opowiadają lekarze weterynarii UPWr.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/swiatowy-dzien-kota-kocie-gwiazdy-i-koci-lekarze-3471.html
Ekscelencje,Magnificencje,Dostojni Goście! Z ogromną radością witam wszystkich Państwa na otwartym posiedzeniu Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. 15 listopada to w historii wrocławskiej nauki dzień szczególny. W 1702 roku powstała Akademia Leopoldyńska. W roku 1945 polska nauka odrodziła się we Wrocławiu po wojnie. Właśnie piętnasty listopada w roku 2017 to czas idealny, aby postawić pytanie o miejsce, w którym nasza nauka znajduje się obecnie. Z jednej strony jesteśmy w momencie (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/przemowienie-przewodniczacego-kruwio-prof-marka-zietka-2017
14 marca 1968 roku na wrocławskich uczelniach rozpoczął się dwudniowy strajk okupacyjny. Strajkowano też na Wyższej Szkole Rolniczej – dzisiejszym Uniwersytecie Przyrodniczym. W obronie demokracji i przeciwko cenzurze.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/bunt_studentow_przeciwko_cenzurze-827.html
Od ponad 40 lat tańczą na uczelnianych uroczystościach, jeżdżą po świecie Polonię wzruszając do łez, a wśród tubylców budząc niemałe zaciekawienie. O życiu w i z „Jedliniokiem” opowiada jego kierownik – Henryk Brzezicki, a że polski folklor nie jest obciachem udowadniają członkowie zespołu.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jedliniok_podbija_swiat-532.html
Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu powstało pięć nowych Wiodących Zespołów Badawczyc. Ich liderami są prof. Aleksandra Lis, prof. Aleksandra Pawlak, prof. Józef Sowiński, prof. Joanna Szyda i prof. Magdalena Szymura. Przewodniczącą Rady WZB została prof. Anna Chełmońska-Soyta, a jej zastępcą doktor honoris causa UPWr prof. Wolfgang Keller.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/mamy-nowe-wiodace-zespoly-badawcze-i-rade-wzb-4148.html
Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu rozpoczynają swoją działalność Wiodące Zespoły Dydaktyczne. Dwa lata wcześniej powstały Wiodące Zespoły Badawcze. Ponieważ uniwersytet to nauka i dydaktyka, badania i kształcenie, jest oczywiste, że z czasem wiodące zespoły badawcze i dydaktyczne zaczną współdziałać.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/wiodace-zespoly-w-praktyce-3458.html
Magnificencje, Ekscelencje,  Wielce szanowne Panie, dostojni Panowie, Drodzy Przyjaciele, minęły trzy lata od rozpoczęcia naszej kadencji i podjęcia misji kierowania Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Na początku kadencji naszym ambitnym założeniem, a nawet trudno wyobrażalnym, był program dla Dolnego Śląska „Zielonej Doliny Żywności dla Zdrowia” jako czynnik wprowadzający nas do uniwersytetu trzeciej generacji (3G). Szczęście nam sprzyjało. Jak się okazało nasz uniwersytet w 2018 (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/przemowienie-rektora-rok-akademicki-2019-2020

Rezultaty: 531 - 540 z 55 podstron

  • 1
  • 53
  • 54
  • 55