Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
w sprawie powołania Zespołu ds. Wdrożenia zasad Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-rektora/2016-rok/zarzadzenie-nr-1042016-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-26-wrzesnia-2016-roku-104.html
Światowy Dzień Żywności obchodzony 16 października ma przypominać nie tylko decydentom, że ludzkość przez wieki borykała się z klęską głodu. Czy pokojowy Nobel przyznany Światowemu Programowi Żywności ONZ świadczy o tym, że poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem?
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/glod-i-zywnosc-dwie-strony-jednego-medalu-3390.html
Prorektor ds. studenckich i edukacji, prof. Józef Sowiński, wie co to jest ciężka praca na roli. I wie, ile wysiłku i zaangażowania wymaga praca naukowca. Może dlatego najbliższy jest mu pozytywizm, a nie romantyczne zrywy?
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jozef_sowinski_pozytywista-718.html
Doktorantka Szkoły Doktorskiej UPWr Agata Bisiecka dzięki nauce rozwiązuje zagadki z przeszłości, a także pomaga wymiarowi sprawiedliwości w identyfikacji ludzkich szczątków.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/pokaz-mi-swoja-czaszke-a-powiem-ci-kim-jestes-3657.html
Profesor Odilio Alves-Filho opowiada o historii suszenia, wszechstronnym wykorzystaniu pomp ciepła do suszenia oraz o tym, jak ważna dla środowiska jest ta technologia. Inicjator Nordic-Baltic Drying Conference i jeden z jej organizatorów będzie gościem czwartej edycji spotkania naukowców z Europy, ale też Ameryki i Azji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/wykorzystanie-pomp-ciepla-do-suszenia-wszechstronna-i-zielona-technologia-3873.html
Dr Tomasz Tronina z Katedry Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego z chemią zaprzyjaźnił się już w szkole podstawowej. Absolwent UPWr na kierunku Biotechnologia, dzisiaj jej uczy studentów i nie boi się żadnych pytań.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/dr-tronina--najwazniejsze-jest-zrozumienie--nie-pamieciowka-3494.html
Prof. Wojciech Niżański, przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej Weterynaria: – Do Szkoły Doktorskiej szukamy kandydatów najlepszych, ale też i sami, jako promotorzy „wystawiamy” się jak w sklepie. Bo młodzi ludzie są mądrzy, idą tam, gdzie znajdą dobre tematy, świetne laboratorium i projekty. I jeszcze lepszego promotora i kopromotora z zagranicznego ośrodka naukowego.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/szkola-doktorska-upwr--ratowanie-ginacych-gatunkow-i-wplyw-wieku-na-rozrodczosc-3651.html
Wśród najnowszych publikacji Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu jest m.in. trzytomowy podręcznik „Uprawa roślin” pod redakcją prof. Andrzeja Koteckiego, który do współpracy zaprosił 42 najwybitniejszych specjalistów z kraju. Naukowcy z UPWr publikują też w Państwowym Wydawnictwie Naukowym.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/najnowsze-podreczniki-i-skrypty-upwr-3392.html
Aż 11 projektów badawczych naukowców z UPWr w konkursie PRELUDIUM 20 i siedem w OPUS 21 otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki. A to nie wszystkie nasze sukcesy w rozstrzygniętych ostatnio przez NCN konkursach. Mamy też m.in. wyróżnionych w ostatnim naborze konkursu TANGO, BEETHOVEN i MINIATURA 5.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/miliony-z-narodowego-centrum-nauki-na-badania-naukowcow-upwr-3678.html
Troje studentów Uniwersytetu Przyrodniczego zakwalifikowało się do programu TopMinds. To Igor Turkiewicz, Karolina Tkacz – doktoranci prof. Anety Wojdyło oraz Marta Kawicka z I roku weterynarii.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/studenci_upwr_w_programie_topminds-229.html

Rezultaty: 701 - 710 z 73 podstron

  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73