Kalendarium

SMART-WaterDomain „Struktura organizacyjnego procesu decyzyjnego w zakresie ponownego wykorzystania wody/ścieków dla inteligentnych miast”.

Data: 23.03.2022
Miejsce wydarzenia: on-line
Godzina: 10:00 - 12:00
Organizator: Instytut Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego
Kategoria: Warsztaty
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google

Tytułem przewodnim warsztatów są  Systemy powtórnego wykorzystania wody i ścieków.  Bariery i korzyści.

Warsztaty z udziałem przedstawicieli przemysłu, rolnictwa, zakładów wodociągowych i jednostek samorządowych realizowane będą online na platformie Google Meet.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdkoJ_fTihFKvYqQjSDcOlPw95mla4m4rtIB22bS2dNwdFyEQ/viewform?usp=sf_link

Link do spotkania oraz jego agenda zostanie przesłana na adres email podany w formularzu rejestracyjnym.

Krótko o projekcie

„SMART-WaterDomain Ramy organizacyjnego procesu podejmowania decyzji w odniesieniu do używania wody dla inteligentnych miast” (SMART-WaterDomain: Framework for organizational decision-making process in water reuse for smart cities) jest projektem międzynarodowym, w którym biorą udział konsorcjanci m.in. z  z Japonii, Niemiec, Czech, Słowacji i Litwy.  Polskimi przedstawicielami w projekcie są Instytut Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. W skład zespołu ze strony UPWr wchodzą: lider zespołu dr hab. inż. Katarzyna Pawęska, prof. uczelni, dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak prof. uczelni, dr inż. Aleksandra Bawiec i dr inż. Wiesław Fiałkiewicz.

Nadrzędnym celem projektu jest opracowanie systemowych mechanizmów działania, które wspomogą  ponowne wykorzystanie ścieków jako dodatkowych zasobów wody. W rezultacie działania te, będą wsparciem dla firm, które wdrożą  technologie ponownego wykorzystania wody w łańcuch wartości. Projekt koncentruje się również na wzmocnieniu adaptacji i akceptacji celowego, ponownego użycia oczyszczonych ścieków w sektorze przemysłowym i rolniczym co ma służyć zmniejszeniu presji z istniejących źródeł słodkiej wody na czym skupiają się rządy i decydenci całego świata.