Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
„Kefir roślinny”, zielone wiaty przystankowe, aplikacja, dzięki której można dzielić się żywnością, bioindykatory do wykrywania metali ciężkich – to projekty nagrodzone i wyróżnione w konkursie podsumowującym pierwszy semestr przedmiotu przedsiębiorczość akademicka.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/pomysly-na-studenckie-start-upy-1268.html
Zrzeszenie Absolwentów Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prowadzi oficjalną działalność od 13 lipca 1964 roku, czyli od momentu uzyskania osobowości prawnej na podstawie decyzji Prezydium Rady Narodowej m. Wrocławia. Zgodnie z tą decyzją i na podstawie przyjętego statutu zostaliśmy zarejestrowani pod nazwą „Zrzeszenie Absolwentów Wydziału Melioracji Wodnych Akademii Rolniczej we Wrocławiu”, która obowiązuje do dnia dzisiejszego. (...)
https://wiksig.upwr.edu.pl/wydzial/absolwenci/kroniki
Prof. dr hab. Stanisław Laskowski (1933-2018) Urodził się 30 stycznia 1933 r. w Zagórzu Konkolnickim (powiat rohatyński, wojewódz­two stanisławowskie). Rodzice zostali zamordo­wani w 1944 roku przez bandy UPA, toteż z ciotką opuścił rodzin­ne strony, docelowo trafiając do Wrocławia. Do szkoły średniej – technikum rolniczego - uczęszczał w Bojanowie Poznańskim. W 1952 roku zdał egzamin maturalny i wrócił do Wrocła­wia. W latach 1952-1957 studiował na Wydziale Rolniczym WSR we Wrocławiu. (...)
https://ingos.upwr.edu.pl/instytut/historia/profesorowie/laskowski-stanislaw
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu tradycyjnie przyłączył się do międzynarodowej akcji Światowego Dnia Wody 2017
https://wiksig.upwr.edu.pl/aktualnosci/swiatowy-dzien-wody-2017-juz-za-nami-140.html
Polska wykorzystuje swój hydropotencjał zaledwie w 20 procentach. Wciąż nie doceniamy, jak ważnym źródłem energii może być woda – uważa prof. Robert Kasperek z Instytutu Inżynierii Środowiska UPWr. – Tymczasem zwiększenie udziału energetyki wodnej choćby o kilka procent to poprawa bezpieczeństwa energetycznego kraju.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/hydroenergia--czysta--tania--stabilna-3773.html
Jedni o wybuchu wojny dowiedzieli się mediów, inni, jak prof. Niżański, odebrali wczesnym rankiem 24 lutego krótką wiadomość z Kijowa: „zaczęło się, módlcie się za nas”. Po pierwszym niedowierzaniu, ludzie ruszyli do działania. Telefony, mejle, pytania słane w jedną i drugą stronę – czego potrzebują Ukraińcy, co mogą im dać Polacy.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/razem-w-czasie-wojny--czyli-upwr-dla-ukrainy-3821.html
Po okresie, kiedy wyjazdy na zagraniczne studia, staże czy praktyki były z powodu pandemii zawieszone albo ograniczone, mobilność wraca. – Możliwości i miejsc jest nawet więcej niż chętnych. Dlatego zachęcamy, by z nich korzystać – podkreśla Krzysztof Kafarski, dyrektor Działu Współpracy z Zagranicą UPWr.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/mobilnosc-na-upwr--erasmus-i-nawa-szansa-na-edukacyjny-wyjazd-3819.html
W kadencji 2020–2024 zadaniem dziekanów jest przede wszystkim wzmocnienie dydaktyki na wydziałach. Jakie jeszcze mają plany na najbliższe cztery lata?
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/po-pierwsze-dydaktyka-3386.html
Czyli o tym, jak we Wrocławiu odradza się 800-letnia tradycja warzenia i picia złocistego trunku, a na czele piwnej rewolucji stają absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczego.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/wielki_powrot_piwowarskiego_rzemiosla-674.html
Szkoła Doktorska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu została uruchomiona w październiku 2019 roku – zgodnie ze zmianami wprowadzonymi przez nową ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Jej pierwszym dyrektorem była prof. Aneta Wojdyło, w kadencji 2020-2024 prorektor ds. nauki. W roku 2020 na czele SD stanęła prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak, kierownik Zakładu Medycyny Translacyjnej na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Kadencję kończy 31 sierpnia 2024 r.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/szkola-doktorska-upwr--budowanie-mlodej-kadry-naukowej-4382.html

Rezultaty: 581 - 590 z 60 podstron

  • 1
  • 58
  • 59
  • 60