Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Profesor Bogusław Buszewski, doctor honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, o tym, dlaczego nie został lekarzem, a chemikiem, o pasji do nauki, znaczeniu chromatografii, o swoich mistrzach i uczniach.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/doktorat_honoris_causa_dla_prof_boguslawa_buszewskiego-287.html
Powołanie nowego konwentu, wręczenie odznak i medali, nadanie tytułu doktora honoris causa i odsłonięcie pamiątkowych tablic w gmachu głównym – z okazji święta uczelni wyróżniono najlepszych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/65-lat-upwr-tak-swietowalismy-3359.html
Dary od prezydenta Polski Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, rektora Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Jarosława Bosego czy metropolity wrocławskiego arcybiskupa Józefa Kupnego to tylko część „zdobyczy”, które można wylicytować podczas aukcji towarzyszącej Koncertowi Noworocznemu, który odbędzie się w piątek, 14 stycznia w Auli im. Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Dochód trafi do Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/obrazy--rzezby--ksiazki-dary-na-aukcje-3703.html
Medale za zasługi dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wiele słów uznania i podziękowania, sesja naukowa i zjazd absolwentów – Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności świętował 40-lecie swojego istnienia, honorując wszystkich, którzy przyczynili się do jego rozwoju.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jubileusz_wydzialu_biotechnologii_i_nauk_o_zywnosci-540.html

https://upwr.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/historia-uczelni/odznaczeni-medalem-za-zaslugi-dla-upwr/2023dr-hab-sebastian-skuz-1.html
19 maja 2016 r., po blisko 10 latach przerwy, odbył się tradycyjny mecz piłkarski, o puchar GAR-BATY, z udziałem studentów oraz pracowników Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji
https://wiksig.upwr.edu.pl/aktualnosci/gar-baty-po-latach-104.html
13 grudnia 1981 roku – tego dnia wprowadzono stan wojenny w Polsce. To na ówczesnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu, dzisiaj Uniwersytecie Przyrodniczym, rozpoczął się najdłużej trwający uczelniany strajk okupacyjny. Kilka lat później studenci związani z opozycją, również ci z AR, strajkami pokazali, że chcą zmian. I zmiany przyszły – w czerwcu 1989 roku.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/strajki-historia--jakiej-nie-znacie-4210.html
Ekscelencje,Magnificencje,Dostojni Goście! Z ogromną radością witam wszystkich Państwa na otwartym posiedzeniu Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. 15 listopada to w historii wrocławskiej nauki dzień szczególny. W 1702 roku powstała Akademia Leopoldyńska. W roku 1945 polska nauka odrodziła się we Wrocławiu po wojnie. Właśnie piętnasty listopada w roku 2017 to czas idealny, aby postawić pytanie o miejsce, w którym nasza nauka znajduje się obecnie. Z jednej strony jesteśmy w momencie (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/przemowienie-przewodniczacego-kruwio-prof-marka-zietka-2017
Nagrody za całokształt działalności naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej prof. dr hab. Andrzej Filistowicz prof. dr hab. Bogusław Fuchs prof. dr hab. Jan Kuryszko prof. dr hab. Janusz A. Madej prof. dr hab. Józef Szlachta Nagrody w dziedzinie badań naukowych Indywidualne i zespołowe I, II i III stopnia prof. dr hab. inż. Mirosław Anioł     prof. dr hab. Jacek Bania dr inż. Agnieszka Bartmańska prof. dr hab. inż. Jerzy Bieniek dr hab. Jan Bocianowski dr hab. inż. Dorota (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/lista-nagrodzonych-2017
Ustępujący rektor, Roman Kołacz przekazał insygnia rektorskie Tadeuszowi Trziszce. Ponad 10 tys. studentów, w tym blisko 3 tys. pierwszoroczniaków i cała uczelnia – rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017-3479.html

Rezultaty: 71 - 80 z 9 podstron