Doktoranci

buta.jpg

mgr inż. Bogna Buta
Doktorant
Zakład Hydrologii i Gospodarki Wodnej 
Email: bogna.buta@upwr.edu.pl
Baza wiedzy UPWr
LinkedIn

Uzyskane stopnie/tytuły naukowe

mgr inż.  – Fizyka techniczna, Nanoinżynieria (2017), Politechnika Wrocławska,
mgr inż. – Inżynieria Bezpieczeństwa (2018), Inżynieria i Gospodarka Wodna (2020), Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu 

Krótki opis biograficzny Doktorantka w Instytucie Inżynierii Środowiska, w Zakładzie Hydrologii i Gospodarki Wodnej, członek Samorządu Doktorantów UPWr oraz przedstawiciel doktorantów w Senacie UPWr i Senackiej Komisji Badań Naukowych, Radzie Dyscypliny Inżynierii Środowiska, Górnictwa i Energetyki. Reprezentantka doktorantów UPWr w Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz Porozumieniu Doktorantów Uczelni Wrocławskich. Uczestniczyła aktywnie w wielu konferencjach naukowo-technicznych oraz pracowała w komisjach organizacyjnych konferencji uczelnianych i międzyuczelnianych. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami jakości wody zbiorników retencyjnych. W latach 2019-2021 była wykonawcą w projekcie „Innowacyjna metoda poprawy jakości wody w wielofunkcyjnych zbiornikach retencyjnych” finansowanym w ramach programu BIOSTRATEG (NCBiR). Posiada  również doświadczenie w badaniach związanych z wdrażaniem innowacyjnych metod poprawy jakości wody w zbiornikach wodnych i monitorowania środowiska.
Zainteresowania naukowe jakość wód, oddziaływanie na środowisko, gospodarka wodna
Kursy/Szkolenia
  • Kurs Audytor Wewnętrzny Systemu Zarządzania BHP OHSAS 1800 ukończony certyfikatem
  • Kurs programu do modelowania hydrologicznego Iber ukończony certyfikatem
  • Kurs “Introduction to Nanotechnology and Nanoscience”
  • Kurs “Introduction to Spintronics”
  • Kursy DataWorkshop z Machine Learning oraz Pythona
  • Kurs sternika motorowodnego, BOMBRAM Marine.
Projekty
  • 2019–2021: Wykonawca w projekcie badawczym BIOSTRATEG „Innowacyjna metoda poprawy jakości wody w wielofunkcyjnych zbiornikach retencyjnych” (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), BIOSTRATEG3/343733/15/NCBR/2018, kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Mirosław Wiatkowski, wartość projektu: 9,9 mln zł, podmioty realizujące: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Art Strefa Wrocław, Uniwersytet Opolski, Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach.