Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Adiunkt z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na stażu w Instytucie Inżynierii Środowiska

W okresie 16-31 sierpnia 2022 roku dr hab. inż. Natalia Walczak z Katedry Inżynierii Wodnej i Sanitarnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła staż naukowo-badawczy w Instytucie Inżynierii Środowiska.

Dr hab. inż. Natalia Walczak jest specjalistką w zakresie optymalizacji działania małych elektrowni wodnych. Jej badania szczególnie koncentrują się na technicznych, biologicznych i hydraulicznych aspektach eksploatacji krat budowli wodnych.

Do badań hydrauliki budowli wodnych oraz koryt rzecznych z zabudową roślinną, wykorzystała modele fizyczne w laboratorium wodnym m.in. model Wrocławskiego Węzła Wodnego. Staż Pani Natalii Walczak zrealizowany został na podstawie umowy między Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Opiekunem naukowym Stażystki był dr hab. inż. Tomasz Tymiński, prof. uczelni z Zakładu Modelowania Hydrodynamicznego IIŚ UPWr.

20220906.jpg

Dr hab. Inż. Natalia Walczak z opiekunem przy modelu Wrocławskiego Węzła Wodnego w laboratorium wodnym Instytutu Inżynierii Środowiska UP we Wrocławiu