Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Dr inż. Justyny Stańczyk z wizytą na Savonia University of Applied Sciences

8 lipca 2022 roku dr inż. Justyna Stańczyk odwiedziła Savonia University of Applied Sciences w Kuopio w Finlandii.

Głównym celem wizyty było poznanie działalności Uniwersytetu w dyscyplinie inżynierii środowiska i rozwiązań z zakresu Smart Water oraz Zero Emission. Savonia University of Applied Sciences dysponuje innowacyjnym laboratorium wodnym (WATERLAB) oferującym prowadzenie badań pilotażowych i demonstracyjnych z obszaru gospodarki wodno-ściekowej z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury pomiarowej. Dr inż. Justyna Stańczyk zapoznała się z funkcjonowaniem Kuopio Water Cluster, łączącego sektor przemysłowy z akademickim w zakresie nowych technologii oraz Geological Survey of Finland (GTK).

20220715.jpg

Więcej o możliwościach badawczych Savonia University of Applied Sciences oraz  Geological Survey of Finland można zapoznać się z załączonych prezentacji.

Introduction to the WaterLAB

Water treatment in Geological Survey of Finland