Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Inspirujące warsztaty w Instytucie Inżynierii Środowiska

Pracownicy IIŚ osiągają nie tylko znakomite wyniki w badaniach naukowych, ale również angażują się w aktywną promocję naszych kierunków studiów inżynierii środowiska, inżynierii i gospodarki wodnej, bioeconomy, budownictwa, geodezji, inżynierii bezpieczeństwa. W semestrze zimowym 2023/2024 spotkali się z uczniami szkół średnich m.in. ZSOiZ w Lwówku Śląskim, LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie oraz ZSTE w Rakowicach Wielkich. Podzielili się z nimi swoją wiedzą i pasją.

Zespół, w skład którego wchodzą dr hab. inż. Katarzyna Pawęska, prof. Uczelni, dr inż. Magdalena Domańska, dr inż. Kamila Hamal, dr inż. Magdalena Kuśnierz, dr hab. inż. Paweł Lochyński, prof. Uczelni, dr inż. Sylwia Charazińska, dr inż. Joanna Kajewska-Szkudlarek, dr inż. Justyna Kubicz, dr inż. Paweł Wiercik, dr inż. Radosław Stodolak, prowadził szereg fascynujących warsztatów i zajęć. Wśród nich znalazły się:

- warsztaty w zakresie nowoczesnych technik barwienia fluorescencyjnego, prowadzone przez dr inż. Magdalenę Domańską i dr inż. Kamilę Hamal.
- warsztaty obserwacji mikroorganizmów w biologicznych systemach oczyszczania ścieków, prowadzone przez dr inż. Magdalenę Kuśnierz.
- warsztaty miareczkowania alkacymetrycznego, prowadzone przez dr hab. inż. Pawła Lochyńskiego, prof. Uczelni, dr inż. Sylwię Charazińską i dr inż. Joannę Kajewską-Szkudlarek,
- warsztaty makroskopowego rozpoznawania gruntów spoistych, prowadzone przez dr inż. Justynę Kubicz.
- warsztaty oznaczania twardości wody, prowadzone przez dr hab. inż. Pawła Lochyńskiego, prof. Uczelni, i dr inż. Sylwię Charazińską,
- zajęcia pt. "FTIR - zastosowanie spektroskopii podczerwieni w badaniach środowiskowych", prowadzone przez dr inż. Pawła Wiercika i dr inż. Kamilę Hamal.
- warsztaty o niezwykłych właściwościach wody, prowadzone przez dr inż. Radosława Stodolaka.


Wierzymy, że zaangażowanie pracowników Instytutu Inżynierii Środowiska oraz profesjonalna koordynacja działań przez dr hab. inż. Katarzynę Pawęską, prof. Uczelni, sprawiają, że nasze inicjatywy edukacyjne to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy, ale także inspiracja do rozważenia studiów na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr.

Galeria zdjęć