Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Konferencja Dydaktyczna Dyrektorów Liceów przy udziale Instytutu Inżynierii Środowiska

6-7 czerwca 2019 roku odbyła się Międzynarodowa Konferencja przy udziale Instytutu Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Pierwszego dnia podczas obrad dyrektorzy oraz przedstawiciele szkół Europaschule Gymnasium Westerstede (Niemcy), Liceum Ogólnokształcącego Nr XIII (Polska) oraz naszej Uczelni, spotkali się w gmachu szkoły przy ulicy Haukego-Bossaka we Wrocławiu, gdzie obrady trwały około 4 godzin.

Drugiego dnia uczestnicy konferencji spotkali się podczas obrad w Instytucie Inżynierii Środowiska UPWr, gdzie zostali przywitani przez Władze Wydziału i Instytutu, m.in. Dziekana Wydziału prof. dr hab. inż. Bernarda Kontnego, dr hab. inż. Tomasza Tymińskiego, prof. UPWr, dr hab. inż. Mirosława Wiatkowskiego, prof. UPWr. i dr hab. inż. Roberta Kasperka. Gościom zostały zaprezentowane osiągnięcia naukowo-badawcze Instytutu Inżynierii Środowiska oraz zakres zainteresowań badawczych. Koordynator projektu Pan Michael Timpe przedstawił propozycje udziału w projekcie współfinansowaną przez Unię Europejską i rząd Republiki Federalnej Niemiec. W dalszej części spotkania zapoznano się z funkcjonowaniem laboratorium geotechnicznego, gdzie kierownik projektu Hydrobox 2.0, dr hab. Krzysztof Lejcuś, prof. UPWr. zademonstrował działanie geokompozytów absorbujących wodę. Następnie Goście udali się do Wydziałowego Laboratorium Badań Środowiskowych, gdzie dr inż. Magdalena Domańska oraz dr inż. Paweł Lochyński pokazali bogate i nowoczesne wyposażenie laboratorium chemicznego oraz zakres prac prowadzonych w ramach badań środowiskowych. Uczestnikom zaprezentowano również Laboratorium Wodne im. Juliana Wołoszyna, w którym Kierownik Laboratorium dr inż. Robert Głowski i mgr inż. Maciej Gruszczyński zaprezentowali urządzenia i modele, na których równolegle prowadzone są badania naukowe, są to m.in. modele fizyczne urządzeń zrzutowych oraz przelewu awaryjnego suchego zbiornika retencyjnego, model Wrocławskiego Węzła Wodnego, instalację reometru rurowego do badań reologicznych oraz fizyczny model zapory.

Na koniec Pani Dyrektor mgr Urszula Spałka, dyrektor Gymnasium Westerstede Norbert Brumloop oraz dyrektor IIŚ UPWr dr hab. inż. Mirosław Wiatkowski, prof. UPWr dokonali podsumowania konferencji, podczas którego wyrazili chęć dalszej współpracy.

20190606-07_01.jpg

20190606-07_02.jpg